Miķeļdienas lustes un tirdziņš

Vieta Rožu laukums, Rīgas iela 24, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101

Datums

28.09.2019

Laiks

10:00

Pēdējā septembra sestdienā – 28.septembrī Cēsīs tiks svinēta Miķeļdiena jeb rudens saulgrieži, kas tradicionāli tiek svinēti kā ražas novākšanas svētki un pēdējā labības pļaušanas diena.

Jau no plkst.10.00 Rožu laukumā darbosies Miķeļdienas tirdziņš, bet no plkst.11.00 apmeklētājus gaidīs zaļā dzīvesveida darbnīcas, kurās ikviens varēs pagatavot daudzkārt izmantojamus maisiņus augļu un dārzeņu iegādei, rotaļlietas no otrreiz izmantojamiem materiāliem, piedalīties tamborēšanas darbnīcā no veciem T-krekliem.

Miķeļdienas svinībās uzstāsies tautas vērtes kopa “Dzieti”, būs rotaļas un citas izdarības.

Plkst.12.45 uztura speciāliste Santa Grietiņa pastāstīs par vitamīniem rudens augļos un dārzeņos, piedāvājot svētku apmeklētājiem nogaršot dažādas sulas un smūtijus. Tiks vārīta arī Miķeļdienas zupa, par ko rūpēsies jaunie pavāri no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Darbosies “Rudens velšu apmaiņas punkts”, kur cēsnieki aicināti padalīties ar saviem ziemai sagatavotajiem gardumiem vai zāļu tējām. Lai mainītos ar citiem, līdzi jāpaņem zāļu tējas maisiņš vai burciņa ar paša pagatavotām rudens veltēm, kurai klāt vēlams pievienot informāciju par sastāvdaļām un jauku, iedvesmojošu novēlējumu.

Plkst.15:00 no Rožu laukuma startēs Miķeļdienas izzinošais velobrauciens kopā ar INSIDE CĒSIS, baudot rudeni un ražu Cēsīs un apkārtnē. Braucienam lūgums pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu kultura@cesis.lv, jo dalībnieku skaits ir ierobežots. Tiem, kas pieteiksies laicīgi, startā būs nelieli rudens pārsteigumi.

Svinību noslēgumā plkst.19.00 Rožu laukumā sāksies Miķeļdienas balle kopā ar solistu Nauri Indzeri un pūtēju orķestri “Cēsis”, diriģenti Jānis Puriņš un Evija Dāve. Lietus gadījumā balle notiks Cēsu Vecajā tirgus paviljonā.

Miķeļdienas svinības Cēsīs rīko P/A “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar LKLSSB Cēsu nodaļu, Cēsu Pensionāru biedrību un SIA “Cēsu tirgus”.