Mākslinieka Kristofera Fleša (Christopher Flach) no Ņujorkas (ASV) grafikas un tēlniecības izstāde “Taka”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

08.06.2023 - 09.07.2023

No 8.jūnija līdz 9.jūlijam Cēsu Izstāžu namā tiks izrādīta mākslinieka Christopher Flach no Ņujorkas (ASV) glezniecības un tēlniecības izstāde “Taka”.

Ieejas maksa: 4,00 un 3,00 EUR.

Kristofers ir 21.gadsimta mākslinieks, kurš dzīvo un strādā Ņujorkā. Kopš 2010.gada viņš katru vasaru apmeklē Latviju, lai iedvesmotos no Latvijas dabas un kultūras dzīves.

Kristofers ir viens no tiem māksliniekiem, kas savā daiļradē uzbur veselu pasauli – ekspresīvu un krāsainu, iespaidojoties no tā, ko dzird, jūt un redz sev apkārt. Savos mākslas darbos Kristofers izmanto gandrīz visu, kas bija noticis viņa dzīves laikā. Reizēm viņu iedvesmoja arī tik radošas idejas, ka bija nepieciešams izgudrot interesantus paņēmienus, lai tās veiksmīgi ilustrētu.

Šīs izstādes darbu centrā ir dažādi cilvēki – pazīstami, vai pilnīgi sveši – kas padarīti par mākslas darbu varoņiem. Visbiežāk tie ir vienkārši garāmgājēji Cēsu ielās.

Pats mākslinieks par izstādes ideju saka: “Fakti un izdomājumi manos darbos ir tik ļoti sajaukušies, ka tagad, skatoties atpakaļ, es pats ar grūtībām spēju atšķirt vienu no otra. Es devos ceļojumā sekojot takai, lai piepildītu dzīves modeli, ko pats biju sev izveidojis.

Kad man bija 20, kritiķi mani sauca par primitīvu,

Kad man bija 30, viņi mani sauca par piesardzīgu,

Kad man bija 40, mani sauca par konservatīvu,

Kad man bija 50, mani jau godāja kā kompetentu,

Un 60 gados mani jau sauca par optimistu.”

Izstādē “Taka” mākslinieks vienkārši īsteno savu radošo ekspresiju, un tieši tas viņa darbiem piešķir tik spēcīgu emocionalitāti. Izstādes darbos jūtams stiprums, neatkarība un profesionālisms. Kristofers uzskata, ka māksliniekam galvenokārt jābūt patiesam un tikai tad viņa mākslas darbs būs neviltota liecība par savu laiku.

Informācija par mākslinieku:

Kristofers ir pārstāvēts Geralda Blanda galerijā (Gerald Bland Gallery) Ņujorkā.

Kristofers ieguvis bakalaura grādu lietišķajā mākslā, galvenokārt strādājot ar tēraudu, mālu un fotogrāfiju, Mariettas koledžā Ohaio štatā un vēlāk doktora grādu psiholoģijā Saybrook Institūtā Sanfrancisko, Kalifornijā.

Mākslas karjeras sākums – fotogrāfa asistenta amats Gugenheima muzejā Ņujorkā Roberta Matesa un Mērijas Donlanas vadībā. Pateicoties šim darbam viņš nonāca lielo mākslinieku apritē.

Kristofers turpināja mācīties fotomākslu pie tādiem ievērojamiem pasniedzējiem kā Ansels Ādamss (Ansel Adams), Mērija Elena Marka (Mary Ellen Mark) un Jusufs Karšs (Yusuf Karsh).

Vēlāk Viljams Heiks (William Heick) iedvesmoja Kristoferu rādīt dokumentālo filmu par Parīzes dizaineres Madelēnas Kastēnas (Madeleine Castaing) dzīvi.

Sākot ar 90.gadu strādāja par fotogrāfu un psihologu.

No 2009.gadā studēja glezniecību un tēlniecību Ņujorkas Nacionālajā mākslas akadēmijā.

Pašlaik Kristofers ir atpazīstams ar savu tēlniecību, glezniecību, kino un fotogrāfiju.

Viņa darbi atrodas gan privātās, gan publiskās kolekcijās Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs, tostarp leģendārajā Ņujorkas viesnīcā “Carlyle”.

Mākslinieks ir publicējies žurnālos: Architectural Digest, Dwell, Departures un New York Times, un viņa filmas ir izrādītas Sleepless in Miami festivālos.

Viņš regulāri ir piedalījies Cēsu mākslas festivālos 2015., 2016., 2017.gados, kā arī vairākās grupu izstādēs Cēsu Izstāžu namā.