Mākslas festivāla “Cēsis 2023” atklāšanas koncerts “Dziesmas bez vārdiem”

Vieta Cēsis,

Datums

15.07.2023

Laiks

19:00

Cena

20€

Koncertprogramma veidota kā ceļojums glezniecisku skaņu pasaulē, ko rada un veido unikālākais un pilnīgākais instruments — cilvēka balss. Līdzīgi kā glezniecībā, kur vērojama visdažādākās intensitātes otas triepienu un krāsu faktūras, arī šīs programmas skaņražu mūzikas valodā sastopami visplašākā diapazona izteiksmes veidi. Un visi trīs autori jeb skaņu gleznotāji rīkojas it prasmīgi ar šo unikālo instrumentu.

Blīvs slāņainums mijas ar caurspīdīgu skaņukrāsu faktūru, kas rezultējas pārpasaulīgās mūzikas partitūrās. No smalka minimālisma līdz spriegam un biezam skaņurakstam. Bez striktas formas un laika līniju nogriežņiem, brīvi plūstot no visklusākajiem un maigākajiem toņiem līdz vispilnīgākajai dinamiskajai gradācijai.

Tikpat brīvi un plūstoši ir arī programmā likto kompozīciju autoru radītie un veidotie teksti, kas virknējas abstraktu patskaņu un zilbju krellēs ar virstoņu dzidrajiem uzplaiksnījumiem. Komponisti savas partitūras veidojuši kā iluzionisti un faktūru burvji, aicinot ikvienu ieklausīties un ielūkoties telpā un laikā ārpus realitātes, ļaujoties sapņiem un esmes lidojumam.

Piedalās: Latvijas Radio koris, Miks Čavards (perkusijas), diriģents Sigvards Kļava

Programmā: Anders Hillborgs, Džons Keidžs, Žibokle Martinaitīte

Vairāk informācijas par Mākslas festivālu: https://www.cesufestivals.com/programma