Literārā kafejnīca un grāmatu maiņas punkts

Vieta Rozulas skola, Stalbes pagasts, Cēsu novads

Datums

16.09.2023

Laiks

18:00

Lai gan rudens vairāk asociējas ar sēņu lasīšanu, Rozulas skolas ikmēneša Literārajā kafejnīcā, kas norisināsies 16. septembrī, apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu grāmatu, kuras fragmentu lasīt priekšā pārējiem apmeklētājiem un dalīties viedokļos par izlasīto. Literārā kafejnīca ir vakars, kas apvieno grāmatu lasīšanas prieku ar kopā būšanas sajūtu kafejnīcā, kur draudzīgas sarunas norit pie silta dzēriena krūzes.

Jau vairāk nekā gadu Rozulas skolas ēdamzālē reizi mēnesī pulcējas grāmatu mīļotāji, un katru lasīšanas vakaru ir pieskatījusi un vadījusi jaunā literāte Inguna Ziemane, kuras kaislība kopš bērnības ir grāmatas. Turklāt šogad Inguna ir nonākusi soli tuvāk savam sapnim – uzrakstīt grāmatu, un šajā ceļā noderēs nule iegūtais maģistra grāds rakstniecībā. Uz katru literārās kafejnīcas vakaru Inguna ierodas ar grāmatu kaudzīti, izvēloties lasīšanai katra vakara noskaņai piemērotāko, taču neiztrūkstošas ir bērnu grāmatas, jo vienmēr starp apmeklētājiem ir arī kāds jaunākās paaudzes pārstāvis.

Literārās kafejnīcas apmeklētāji ir aicināti ņemt līdzi savu mīļāko vai nesenāko literatūras atklājumu un izvēlēties kādu fragmentu, kuru nolasīt pārējiem. Tomēr tā nav obligāta prasība – literāro kafejnīcu apmeklē arī tie, kas vēlas tikai klausīties un smelties iedvesmu savam nākamajam lasīšanas piedzīvojumam. Rozulas skola arī piedāvā grāmatu maiņas punktu, kur iespējams aizņemties grāmatu lasīšanai un ļaut savām grāmatām tapt lasītām, bet ar nosacījumu, ka tās var atgriezties pie sava īpašnieka. Starp lasījumiem raisās sarunas un domu apmaiņa par izlasīto, autoriem vai savām asociācijām ar konkrēto literāro darbu.

Nākamā Literārā kafejnīca Rozulas skolā notiks 16. septembrī, plkst. 18.00. Apmeklētāji ir laipni gaidīti no 17.30, lai var pakavēties nesteidzīgās sarunās un atrast ērtāko vietu skolas ēdamzālē. Literārā kafejnīca notiek ar Cēsu pašvaldības atbalstu Kultūras notikumiem, un šāds pasākums stiprina sabiedrību un stiprina lasīšanu kā paradumu kopienā. Pēc literārās kafejnīcas interesentiem būs iespēja doties ekskursijā pa Rozulas skolu kopā ar gidi Irēnu Putniņu un izzināt skolas vēsturi un šodienu.