Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju 102.gadadiena

Vieta Cēsis,

Datums

22.06.2021

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību un Latvijas Uzvaras dienu, Cēsu kauju 102.gadadienu, 22.jūnijā norisināsies vairāki izzinoši pasākumi. Visas dienas garumā aicinām nolikt ziedus pie Cēsu kauju piemiņas vietām un piedalīties Roadgames spēlē.

Svētku diena sāksies ar tradicionālo ziedu nolikšanu pie Cēsu kauju piemiņas vietām un pieminekļiem. Dienas ievērojamākais notikums būs vēsturnieku diskusija, kas norisināsies plkst.16.00 Cēsu Pils parkā. Vēsturnieku diskusija šogad tiks veltīta tēmai par jaunatnes un mazākumtautību līdzdalību Cēsu kaujās. Diskusijai varēs sekot līdzi gan klātienē parkā, gan arī tiešraidē portālos tvnet.lv un apollo.lv, Cēsu novada pašvaldības Facebook profilā un www.cesis.lv.

Cēsnieki un pilsētas viesi 22.-27.jūnijā varēs piedalīties interaktīvā Roadgames spēlē “Cēsu kaujas”, kas aizraujošā un mūsdienīgā veidā iepazīstinās dalībniekus ar vietām Cēsīs, kas saistītas ar vēsturiskajiem notikumiem.

Spēles nosacījumi:
• Jāizveido komanda 1-4 dalībnieku sastāvā;
• Lai sāktu spēli, vienam no komandas dalībniekiem nepieciešams lejupielādēt telefonā Roadgames mobilo lietotni (Google Play veikalā vai App Store). Telefonam jābūt ar GPS pieslēgumu, vēlams nodrošināties ar portatīvo lādētāju-akumulatoru (power bank);
• Lietotnē jāievada īpašais spēles kods: cesukaujas, kas būs aktīvs no 22.jūnija. Bezmaksas pieejas kodu skaits ierobežots;
• Spēli var sākt no jebkuras vietas spēles teritorijā;
• Komanda, kas spēlē iegūs visvairāk punktus, saņems balvu – dāvanu karti Līgatnes “Pavāru mājas” apmeklējumam 50 EUR vērtībā. Starp visām pārējām dalībnieku komandām tiks izlozēta dāvanu karte 25 EUR vērtībā restorānā un viesnīcā “Kārļamuiža”.

Lai uzzinātu ko vairāk par Cēsu kauju notikumiem un pārbaudītu sevi dažādos atjautības, vērīguma un radošuma uzdevumos, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs no 25. līdz 27.jūnijam piedāvā izaicinājumu – Izlaušanās spēli “Cēsu kauju leģendas”. Spēlē var piedalīties 2 – 4 cilvēki no vienas mājsaimniecības, kuru uzdevums ir vienas stundas laikā atrisināt uzdevumu un izkļūt no slēgtas telpas. Ja izdodas izlauzties pirms noteiktā laika beigām, spēle ir uzvarēta. Dalība spēlē tikai pēc iepriekšēja pieraksta, piesakoties pa tālruni 22014848.

No 16.jūnija Cēsu Vēstures un mākslas muzejs savā Facebook kontā aicinās piedalīties ātras reakcijas, zināšanu un erudīcijas tiešsaistes spēlē “Cēsu kaujas”, kurā būs iespēja piedalīties no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē!

Pirms 102 gadiem Latvijas valsts pastāvēšana tika izcīnīta Neatkarības kara laikā. Pagrieziena punkts kara gaitā notika tieši Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki 22.jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.