Latvijas simtgades dziesmu programmā “No vinila līdz mākonim”

Vieta Lielstraupes pils,

Datums

12.11.2022

Laiks

16:00

Cena

Bez maksas

Jauktais koris DOMINO un vokālā grupa VOCALICA kolorītā Latvijas simtgades dziesmu programmā “No vinila līdz mākonim” aicina uz koncertu 12.novembrī, plkst.16.00 Lielstraupes pilī.

Ikgadējo valsts svētku noskaņās Rīgas jauktais koris “Domino” un Jaunpils vokālā grupa “Vocalica” piedāvā klausītājiem savulaik Latvijas simtgades zīmē veidoto un publikas atzinīgi novērtēto īpašo tematisku koncertprogrammu, kas veidota kā krāšņa šī nozīmīgā vēsturiskā posma muzikāla mozaīka. Programma sniedz dažādām muzikālām gaumēm saistošu atskatu kora un populārās mūzikas attīstības tendencēs no 1918. gada līdz pat mūsdienām, parādot gan konkrētā laikaposma par ikonām kļuvušos skaņdarbus, gan arī mazāk pazīstamas un aizmirstas melodijas.

Kā atzina kora “Domino” mākslinieciskais vadītājs Eduards Fiskovičs, “mēs ļoti centāmies programmu veidot daudzpusīgu gan autoru, gan tematikas ziņā, tai skaitā ļaujot konkrētam komponistam parādīties tikai vienu vienīgu reizi. Daudzus autorus neiekļaut bija viegli, bet par dažiem bija nopietnas diskusijas, līdz pēdējiem centimetriem aizstāvot vienu vai otru viedokli. Taču mēs ceram, ka rezultāts klausītājiem patiks”.

Koncerta repertuārā iekļautas pa vienai no katru desmitgadi raksturojošām, žanriski atšķirīgām kora oriģināldziesmām un populārās mūzikas apdarēm – kopumā 20 dažādu komponistu skaņdarbi, tostarp desmit īpaši “Domino” un “Vocalica” veidotas oriģinālas dziesmu apdares. Abu kolektīvu izpildījumā būs iespējams dzirdēt gan a cappella dziesmas, gan skaņdarbus ar atraktīvu instrumentālo pavadījumu.

Jauktais koris “Domino” ir dziedāt gribošu un varošu cilvēku pašiniciatīvas rezultātā izveidots Rīgas amatierkolektīvs, kas regulāru darbību uzsāka 2011.gada pavasarī. Pēc septiņu gadu darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta un vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča, kā arī kormeistara Aināra Plezera vadībā koris šobrīd apvieno ap 40 dziedātāju. Koris sevi pozicionē kā kolektīvu aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir vēlme kvalitatīvi muzicēt un piedāvāt klausītājiem interesantu repertuāru – dažādu laiku un stilu a cappella mūziku. Savas pastāvēšanas laikā koris piedalījies muzikālos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, veidojis virkni tematisku koncertprogrammu, kā arī sekmīgi startējis ikgadējās koru skatēs, iegūstot un godam noturot 1.pakāpes kora statusu. Labi panākumi gūti arī koru konkursos 11.Starptautiskā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani”, 11.Starptautiskajā Varšavas koru festivālā “Varsovia Cantat” un 1.Starptautiskajā koru un orķestru festivālā “Birštonas Cantat”.

Jaunpils vokālā grupa “Vocalica” muzicē kopš 2004.gada rudens Aināra Plezera vadībā. Grupas dalībniekiem vokālā māksla nav ne profesija, ne ikdienas nodarbošanās. Tomēr mūzikas mīlestība un vēlme dziedāt mudina arvien jauniem muzikāliem izaicinājumiem. Grupas izpildījumā dzirdama viduslaiku un renesanses laika mūzika, kā arī latviešu un ārzemju komponistu oriģināldziesmas un dziesmu apdares. Grupa pārsvarā muzicē a cappella. “Vocalica” bieži priecē klausītājus Jaunpils pilī, taču laiku pa laikam viesojas citos Latvijas novados un pilsētās. Grupa uzstājusies arī ārpus valsts robežām – Igaunijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā un Austrijā. “Vocalica” regulāri piedalās reģionu, novadu un valsts mēroga vokālo ansambļu skatēs, gūstot godalgas. Ar labiem panākumiem startēts starptautiskajā vokālo ansambļu konkursā „Vokal Total 2011”. Jaunas vokālās iemaņas apgūtas meistarklasēs pie vokālajām grupām “Voces8” un “The Real Group”.

Jauktais koris “Domino”

E-pasts: dominochoir@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/dominochoir

Youtube: www.youtube.com/dominochoir