Latvijas plānotāju forums

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

19.02.2019

Laiks

10:00 - 15:00

Cēsis aicina domāt par pilsētbūvniecības un pilsētplānošanas kultūru tehnoloģiju laikmetā!

Cēsu novada pašvaldība aicina urbānistus, plānotājus, teritorijas attīstības speciālistus, arhitektus un pilsētas entuziastus uz vienas dienas forumu un dizaina domāšanas darbnīcu Cēsu Izstāžu namā 19.februārī no plkst.10.00 līdz 15.00. Forums norisinās Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta “Augmented Urbans” gaitā.

Šodien pilsētniekam ir ne vien iespēja veidot pilsētu, bet arī pilsētbūvniecības un pilsētplānošanas kultūru. Iedzīvotāju līdzdalība, apspriešanas, forumi un iniciatīvas veicina pilsētas attīstību un patīkamas dzīves vides veidošanu.

Vienlaikus, pilsētplānošanas un līdzdalības veicināšanas jomā attīstās arī tehnoloģijas – aplikācijas, digitalizācija, atvērtie dati, 3D vide, virtuālās simulācijas un jauna tipa sabiedriskās apspriešanas. Lai kāda arī būtu arī būtu tehnoloģija, tā ir tikai mūsdienīgas pilsētas attīstības rīks ceļā uz labāku sarunāšanās un koprades kultūru.

Foruma laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar interaktīvu un virtuālās realitātes (VR) risinājumu izmantošanas principiem – kā domāt par jaunajām tehnoloģijām kā par procesu, nevis galapunktu, un kā izmantot tās jēgpilnas līdzdalības veicināšanai.

Dalībniekiem tiks demonstrēti praktiski tehnoloģiju integrēšanas piemēri vietējā un starptautiskā mērogā, piemēram, VR (virtuālās realitātes) lietojums Rail Baltica Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projekta izstrādes gaitā. Foruma otrajā daļā dalībnieki piedalīsies dizaina domāšanas darbnīcā, kuras gaitā būs iespēja apgūt dizaina domāšanas metožu lietošanu plānošanā un risināt praktiskus teritorijas plānošanas uzdevumus.

Piesakies forumam šeit: https://ej.uz/AUforums

Viena no projekta “Augmented Urbans” piesaistītajām ekspertēm G.Kuļikovska pamato pasākuma aktualitāti: “Forums būs unikāls notikums jomas speciālistiem un iespēja interesentiem iegūt plašāku skatu un zināšanas par to, kā un kāpēc būtu jāizmanto tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, risinot pilsētplānošanas izaicinājumus mūsdienās.”

Cēsu novada pašvaldības Galvenā teritorijas plānotāja E.Taurene ir pārliecināta: “Papildinātās un virtuālās realitātes rīki, kas tiks izmantoti projektā, sniedz iespēju pašvaldībai radīt jaunu un interesantu veidu, kā komunicēt teritorijas attīstības ieceres un plānus veidā, kas cilvēkam ir saprotamāk uztverams nekā shematisks attēlojums kartē.”
*Plānotāju forums notiek Interreg Centrālās Baltijas jūras programmas projekta Nr. CB604 “Vizionāra un uz līdzdalību vērsta attīstības plānošana un integrēta pilsētu pārvaldība ilgtspējīgām pilsētām” (saīsinājums – Augmented Urbans) gaitā.

Projekta mērķis ir stiprināt telpiskās plānošanas nozari, risinot pilsētvides ilgtspējas jautājumus, kā arī pilsētas noturību pret pēkšņām fiziskās, sociālās un ekonomiskās vides pārmaiņām un to radītajām sekām. Lai sasniegtu mērķi, Projektā tiks izmantotas sabiedrības un interešu turētāju iesaistes pieejas, kā arī virtuālās realitātes (angliski – virtual reality, turpmāk – VR) un papildinātās realitātes (angliski – augmented reality, turpmāk – AR) tehnoloģijas.

www.augmentedurbans.eu

Pasākuma rīkotājs Cēsu novada pašvaldība