Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde

Vieta Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs “Brūzis”, Lenču iela 11, Lenču iela 9/11, Cēsis

Datums

29.06.2018 - 29.07.2018

Laiks

11:00 - 19:00

Cena

1,00 EUR - 2,00 EUR

Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune Création Européenne) ceļojošā izstāde apvieno 56 jaunos māksliniekus no 7 Eiropas valstīm – Francijas, Portugāles, Latvijas, Dānijas, Rumānijas, Spānijas un Itālijas. Caur dažādām mākslas izpausmes formām izstādes kaleidoskops iezīmē jaunākās vēsmas mūsdienu Eiropas mākslā, kā arī uzdod jautājumus – vai māksla ir universāla? Vai pastāv tāds koncepts kā Eiropas māksla?  Vai mākslinieka daiļradi definē valsts, kuru viņš / viņa pārstāv?

JCE biennāle radās 2000.gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Lai izveidotu Biennāles ceļojošo izstādi, katra valsts atlasa astoņus daudzsološākos jaunos māksliniekus. Pēc tam to darbus izvērtē starptautiskā žūrija un nokomplektē ceļojošo izstādi. Divu gadu laikā izstāde apceļos iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus. Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs “Brūzis” ir trešā JCE biennāles 2017. – 2019. izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Cluj-Napoca Rumānijā.

Izstādes darbības laiks: Otrdiena – Svētdiena no plkst. 11:00 – 19:00

Ieejas maksa: 2 Eur; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1 Eur

 

ATBALSTĪTĀJI:

Izstādes norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Biennāles norisi Latvijā organizē Vides risinājumu institūts sadarbībā ar Monrūžas pašvaldību Francijā un Kaņepes Kultūras centru. Latvijas dalību laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds programmas “Latvija 100” ietvaros, Cēsu pašvaldība un ABLV Charitable Foundation.

https://www.facebook.com/biennalecesis/