Krēmers un Pjacollas “Tango Nuevo”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

20.11.2021

Laiks

19:00

Gidons KRĒMERS, vijole

Pērs-Arne GLORVIGENS, bandoneons

Georgijs OSOKINS, klavieres

Andrejs PUŠKAREVS, vibrofons

Kamerorķestris Kremerata Baltica

Svinot argentīniešu bandoneonista un komponista, par tango karali dēvētā Astora Pjacollas 100.gadadienu, maestro Gidons Krēmers un viņa orķestris Kremerata Baltica piedāvā īpašu koncertprogrammu, kurai tango skanējumam neiztrūkstošās bandoneona partijas dzirdēsim viena no atzītākajiem šī instrumenta virtuoziem, norvēģa Pēra-Arnes Glorvigena, sniegumā.

Gidona Krēmera un Astora Pjacolla – divu ietekmīgu 20.gadsimta mūziķu, leģendas sastapās 1996. gadā, kad Krēmers ierakstīja pirmo tango meistara mūzikas albumu. Ieraksts guva milzīgus panākumus, klasiskās mūzikas aprindās paceļot Pjacollas daiļradi jau jaunā līmenī.

Šobrīd Pjacollas vārds ir pazīstams visā pasaulē. Viņa mūzikas valoda ir atpazīstama jau no pirmajām skaņām, tā pievelk klausītāju kā spēcīgs magnēts ar vienmēr dzīvo tango pulsu. Viņš tango pārvērtis līdz nepazīšanai, piešķirot tam mūsdienīgus vaibstus ar skaidri saklausāmām džeza un klasiskās mūzikas ietekmēm. No mūzikas, kas domāta kājām, dejošanai, Pjacolla tango padarījis par mūziku, kas domāta ausīm un sirds dziļumiem. Komponists aizsācis jaunu stilistisku virzienu – Tango Nuevo.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.