KREMERATA BALTICA. Vēstījumi un atklājumi

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

11.06.2022

Laiks

19:00

Cena

15 €- 22€

Tähe-Lee LIIV, klavieres / Igaunija

Džeralds BIDVA, vijole / Lietuva

Kamerorķestris Kremerata Baltica

Programmā: Pēteris Plakidis, Dmitrijs Šostakovičs, Fazils Sejs, Valentīns Silvestrovs, Volfgangs Amadejs Mocarts.

Orķestra Kremerata Baltica 25. jubilejas sezonas noslēguma koncerts, kura centrā ir dižākā 20.gadsimta mūzikas ģēnija Dmitrija Šostakoviča Kamersimfonija, kas patiesībā ir komponista Astotā stīgu kvarteta pārlikums kamerorķestrim. Tiek uzskatīts, ka skaņdarba oriģināls savulaik vainagoja desmitgadi, kas komponista personiskajā dzīvē nebija laimīga. Daudzi uzskata, ka par kamersimfoniju pārtapušais kvartets ir Šostakoviča rekviēms sev.

Šostakoviča skaņdarbs atspoguļosies ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova opusā “Vēstnieks” un turku pianista, komponista Fazila Seja Klavierkoncertā “Zīda ceļš” – darbos, kas liks katram klausītājiem apzināties traģiskos notikumus kaimiņvalstī, un sajust savu atbildību, nostāju pret iznīcību nesošo spēku.

Koncertprogrammas īpašā viešņa būs igauņu jaunais talants, pianiste Tähe-Lee Liiv. Būdama vairāku starptautisko pianistu konkursu laureāte, šobrīd viņa uzstājas kopā ar tādiem orķestriem kā Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Ņujorkas Kremerata, Tallinas kamerorķestri, Alionas Baltijas festivālu orķestri, kā arī piedalījos vairākos festivālos.

Gidons Krēmers: “Mūsu mērķis nav izklaidēt auditoriju, bet gan likt katram skatītājam un klausītājam ieskatīties sevī. Un, paplašinot apziņu, likt iedomāties par cilvēces likteni un savu īpatno lomu tanī, kas notiek. Vienaldzība ir pati bīstamākā slimība. Pat ja māksla nespēj izglābt pasauli, tā spēj šķīstīt mūs.”