Konkursa izstāde “Cēsu Mākslas balva 2020”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

30.10.2020 - 13.12.2020

Piektdien, 30.oktobrī, Cēsu Izstāžu Namā tiks atklāta konkursa izstāde “Cēsu Mākslas balva 2020”.

Cēsu novada mākslas dzīve un mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Dažādo un atšķirīgo mākslinieku veikums veido būtisku Latvijas mākslas vēstures niansi. Aizritējuši vairāki gadi, kopš Cēsu mākslinieki tikušies kopīgā izstādē.

Noslēdzot gadu un svinot Cēsu Izstāžu nama 35.gadadienu, Cēsu Pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” rīko konkursa izstādi Cēsu profesionālajiem māksliniekiem. Māksla vienmēr ir izteikusi sava laika dzīvi – iedvesmojot un arī to brīdinot. Konkursa mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Izstādē pārstāvēto autoru mākslinieciskā valoda būs plaša.

Darbi pārstāvēs visus vizuālās mākslas žanrus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Izstādē piedalās spilgti glezniecības autori – Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi.

Darbus vērtēs profesionāla žūrija. Pirmo rezi māksliniekiem, konkursa dalībniekiem paredzēts finansiāls balvu fonds – viena zelta, divas sudraba un viena skatītāju balva, kas tiks pasniegtas izstādes noslēgumā 11.decembrī.

Aicinām arī skatītājus būt aktīviem vērtējot izstādi. Konkursa izstāde norisināsies Cēsu Izstāžu namā no 30.oktobra līdz 13.decembrim.