Koncerts “Musica Baltica”

Vieta Cēsu Svētā Jāņa baznīca, Lielā Skola iela 8, Cēsis

Datums

23.08.2020

Laiks

16:00

Svētdien 23. augustā plkst. 16.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncertu sniegs mūziķu duets no Daugavpils – ērģelniece Jacinta Ciganoviča un baritons Andris Bižāns. Programmā dažādu paaudžu Baltijas valstu komponistu mūzika.

Jacinta Ciganoviča ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē asoc. profesores Larisas Bulavas ērģeļklasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Savas mūziķes gaitas uzsākusi Daugavpils Mūzikas vidusskolā, kur beigusi klavierspēles un kordiriģēšanas klases. Jau tolaik, spēlējot ērģeles, piedalījusies ērģeļmūzikas koncertos un festivālos. Darbojas arī kā katoļu baznīcas ērģelnieks, regulāri koncertē dažādās Latvijas baznīcās, ik gadu ir festivāla Latgales Ērģeļu dienas aktīva dalībniece, piedalās meistarklasēs. Kā Erasmus programmas apmaiņas studente pavadījusi mācību semestri Ķelnes Mūzikas Augstskolā. 2011. gadā ieguvusi diplomu Starptautiskajā M.K. Čurļoņa Ērģelnieku konkursā Viļņā, kā arī piedalījusies Dītriha Bukstehūdes Ērģelnieku konkursā Vācijā. Šobrīd Jacinta ir arī Aglonas bazilikas Kora skolas un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klavierspēles un ērģeļspēles skolotāja. Kopā ar Aglonas bazilikas kori ASSUMPTA koncertējusi Lietuvā, Čehijā un Baltkrievijā.

Andris Bižāns šobrīd ir Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Vokālās un Kora klases nodaļu pedagogs. Absolvējis Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālo un kordiriģēšanas nodaļas. Pašlaik studē vokālo mākslu Daugavpils Universitātē Ilonas Bageles klasē. Vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāts. 2017. gadā Latvijas profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Vokālā mūzika” audzēkņu valsts konkursā ieguvis pirmo vietu. 2019. gada pavasarī ieguvis otro vietu starptautiskajā vokālistu konkursā Sanktpēterburgā. Darbojies arī kā diriģents un kormeistars vairākos Latvijas koros.

Koncertu atbalsta valsts Kultūrkapitāla fonds, ieeja par ziedojumiem.