Koka fasāžu restaurācijas meistarklase

Vieta ,

Datums

16.08.2019 - 18.08.2019

No 16.augusta līdz 18.augustam Cēsu vecpilsētā, Pils ielā 5 notiks koka fasāžu restaurācijas meistarklase.

Biedrība “Cēsu mantojums” aicina pieteikties koka fasāžu restaurācijas meistarklasei, kura notiks Cēsu vecpilsētā, Pils ielā 5 no 16. līdz 18. augustam. Meistarklases mērķis ir sniegt vēsturisko ēku īpašniekiem, iedzīvotājiem un apsaimniekotājiem zināšanas un prasmes par koka fasāžu atjaunošanu un uzturēšanu.

Meistarklasē paredzēts apgūt nenoturīgo krāsas slāņu attīrīšanu, trupējušo koka daļu labošanu un nomaiņu, plaisu un caurumu aizdrīvēšanu ar linu pakulām un lineļļas tepi, koksnes gruntēšanu ar tonētu lineļļas pernicu. Dalībnieki trīs dienu laikā varēs apgūt praktiskās iemaņas darbā ar instrumentiem un materiāliem. Praktiskie darbi tiks pamatoti teorijā un meistaru ilggadējā pieredzē.

Meistarklasi vadīs restaurators, tradicionālo krāsu meistars Edgars Raitums; namdaris Guntars Upenieks un būvgaldniecības restaurators Jānis Tolpežņikovs parādot tradicionālās metodes laba rezultāta sasniegšanai, kā arī demonstrējot sarežģītu gadījumu labošanas iespējas.

Dalība meistarklasē ir bezmaksas. Lai pieteiktos jaāizpilda anketa šeit: https://ej.uz/meistarklasefasade vai klātienē biedrības “Cēsu mantojums” informācijas punktā Lielā Skolas ielā 6, Cēsīs, otrdienās plkst. 14.00-18.00, līdz 2019. gada 9. augustam.

Meistarklase ir atvērta publikai, visi interesenti ir laipni aicināti apmeklēt meistarklases norises vietu un vērot darbu procesu vai uzdot sev interesējošos jautājumus.

Vairāk informācijas rakstot uz cesumantojums@gmail.com

Meistarklasi organizē biedrība “Cēsu mantojums” ar Cēsu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.