Kartupeļpalma Cēsīs. Keitija Bārbale un Juris Simanovičs

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

13.08.2022

Laiks

20:00

Cena

5€

Sestdien, 13.augustā, Vinildienas noslēgumā, plkst.20.00 Mākslas telpā MALA notiks akustisks koncerts, kurā ar savām dziesmām uzstāsies divi lieliski solomākslinieki – Keitija Bārbale un Juris Simanovičs.

Tā būs vinilplašu entuziasta – žurnālista un dīdžeja Ulda Rudaka kūrētā Salaspils mūzikas festivāla Kartupeļpalma pirmā noenkurošanās Cēsīs.

Festivāls šogad notiek piekto gadu un tajā vienmēr bijis neliels vinilplašu tirdziņs. Līdzšinējos gados tas bija radis patvērumu arī Kurzemē – Liepājas k/n Wiktorija, un šogad, iekļaujoties Vinila dienas programmā, izskanēs vēl vienā jaunā pieturā Vidzemē – Mākslas telpā Mala.

Koncerta dalībnieki pārstāv katrs savu tā saucamo dziesminieku jeb singer/songwriter paaudzi, un ir izpelnījušies visprasīgāko mūzikas cienītāju atzinības vārdus gan par saviem izcilajiem dziesmu tekstiem, gan izkopto un sev vien raksturīgo muzikālo kompozīciju veidošanas manieri, kas nelīdzinās nekam no līdzšinējās desmitgadēs dzirdētā. Par to, ka šie vārdi nav pārspīlējums, katram nepieciešams pārliecināties pašam, un dzirdēt divus šādus māksliniekus vienā koncertā – tas ir kā koncentrētā veidā iegūt priekšstatu par latviešu akustisko bardu kultūru 2022.gadā.

Juris Simanovičs pazīstams kā grupas Bērnības Milicija dziedātājs un ģitārists, bet laiku pa laikam viņš ieraksta arī kādu solalbumu. Iepriekšējais Kā samierināties ar savu nenozīmību, ko Kartupeļpalma uzskata par labāko 2016.gada albumu, iznāca arī vinila platē ar ekskluzīvu Ivara Veinberga rokām veidotu dizainu masīva koka rāmja veidā, kas jau kļuvis par kolekcionāru retumu, un arī šogad gaidāmais jaunais soloalbums iznāks vinila plates formātā.

Keitija Bārbale ir pēdējo gadu lielākais pārsteigums mūzikas cienītājiem – absolūts tīrradnis ar unikālu sniegumu, kura vairākus desmitus dziesmu ar pašas veidotiem elektroniskajiem pavadījumiem publicējusi youtube, bet koncertos spēlē pavisam citu repertuāru, uzstājoties viena ar akustisko ģitāru.