Kanādiešu dziedātājas Michelle Gurevich koncerts

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

25.03.2023

Laiks

19:00

Cena

18€ - 26€

Mišela Gureviča (Michelle Gurevich) ir kanādiešu dziedātāja un dziesmu autore, pazīstama arī ar skatuves vārdu Chinawoman. Mišelas Gurevičas dziesmas ir traģikomiskas, melodiskas, sakāpināti emocionālas un ne brīdi nezaudē padrūmu valdzinājumu. Mūziķes dūmakaini intīmajās balādēs ar skaudri fatālistiskiem tekstiem netrūkst ne humora, ne skarba reālisma.

Ar saviem regulāri izpārdotajiem koncertiem tādās pilsētās kā Stambula, Berlīne, Varšava un Atēnas Gureviča radusi sev stabilu nišu, kas vieno klausītājus no Austrumeiropas diasporas un Berlīnes kvīru aprindām, kā arī vienkārši tos, kuru gaumē ir melodramatiskās Šarla Aznavūra, Zeki Mirena un Nikolaja Sličenko balādes.

Gureviča uzauga, klausoties savu vecāku 70. gadu padomju un Rietumu skaņuplašu kolekciju. No šī perioda uz viņas pašas dziesmām pārceļojusi dekadentiski dramatiskā un neviltoti kaismīgā taustiņinstrumentu un sintezatora stīgu skaņa, kas nodrošina fonu vientuļās balss spēcīgajam pārdzīvojumam; vokālie motīvi vienmēr raisa asociācijas, taču tās nav precīzi atpazīstamas plašajā Eiropas šansona tradīcijas jūklī.

Mišelas Gurevičas dziesma “Lovers are Strangers” (“Mīlētāji ir svešinieki”) ir 2012. gadā uzņemtās latviešu kinofilmas “Kolka Cool” galvenā muzikālā tēma.

Gureviča dzimusi Toronto Krievijas ebreju imigrantu ģimenē. Mišelas tēvs bija inženieris no padomju Ļeņingradas, bet māte – toreizējā Kirova (tagadējā Marijas) teātra balerīna no Odesas. Sākotnēji Mišela Gureviča vēlējās kļūt par kinorežisori un mūzikai pievērsās tikai pēc desmit kinoindustrijā nostrādātiem gadiem.

Savu mūziķes karjeru Mišela Gureviča sāka, ierakstot dziesmas savā guļamistabā. Iesākumā viņa izvēlējās sev skatuves vārdu Chinawoman (Ķīniete), taču, izpelnījusies kritiku par šādu sev svešu etnisko atsauču piesavināšanos, atteicās no tā un sāka uzstāties, saucoties savā īstajā vārdā.

Koncerta iesildītājmākslinieks būs Mišelas Gurevičas izraudzītais Twin Sons. 

Twin Sons ir skotu multiinstrumentālista Robina Tomsona skatuves vārds. Pēdējo desmit gadu laikā viņš radījis un attīstījis savu dūmakaini smeldzīgo lo-fi pop zīmolu. Kopš 2010. gada Robins Tomsons ir Mišelas Gurevičas paadošās grupas dalībnieks un kā bundzinieks plaši koncertējis kopā ar kanādiešu indie-popa grupu The Hidden Cameras.

19:15  Twin Sons

19:45 – 20:00 starpbrīdis

20:00 Michelle Gurevich

Pasākuma laikā 2. stāvā darbosies bārs Trimpus.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.