Kamermūzikas koncerts “Šubertiāde”

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

08.08.2021

Laiks

16:00

Cena

15€

Ikgadējais kamermūzikas koncerts Ungurmuižā ir klāt!

Apmēram pusgadsimtu pēc Franča Šūberta nāves, Šūbertiāde kļuva par pilntiesīgu koncertžanru.  Kopš 1997. gada regulāras Šūbertiādes notiek arī Latvijā – nu jau vairāk  kā 10 gadus Ungurmuižā. Tradīciju iedibināja diriģents Andris Veismanis, kā arī izcilie kamerpianisti Aldis Liepiņš, Pēteris Plakidis un Valdis Jancis. 24. gadu laikā, Šūbertiādes iedibinātājiem, koncertos jau pievienojas viņu bērni un jauni kamermūziķi. Tas ir cerīgi un nepārprotami liecina par kamermūzikas žanra attīstību un Šūberta mūzikas ģēnija mūžīgo spēku, kā arī par nu jau mūžībā aizgājušo, izcilo kamermūzikas Meistaru – Pētera Plakida, Valda Janča aizsāktā pedagoģiskā darba turpinājumu. Šūbertiādes  tradīcija sevī ietver ne tikai mūziku, bet arī deju un dzeju.

Koncertā spēlēs:

Agnese EGLIŅA, Lelde TĪRELE, Aldis LIEPIŅŠ – klavieres, Sanita ZARIŅA – vijole, Evita ZĀLĪTE –GROSA soprāns, dzejnieki Jānis ROKPELNIS un Iveta ŠIMKUS.

Latvijas Radio kora solistu vīru grupa: Kārlis RŪTENTĀLS – tenors, Rūdolfs BĒRTIŅŠ – tenors, Jānis KOKINS – bass, Pēteris VAICKOVSKIS – bass

 

Biļetes 15,00 eur Biļešu Paradīzes kasēs, vai, iepriekš rezervējot, pirms koncerta.

 

APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI:

Pasākums veidots atbilstoši valdības izstrādātajam “vidēji drošajam” pasākumu rīkošanas līmenim – vakcinētiem, pārslimojušiem un testētiem ar negatīvu rezultātu apmeklētājiem. Bērni līdz 12 gadiem var apmeklēt pasākumu bez testa. Līdzi jāņem PERSONU APLIECINOŠS DOKUMENTS (bērniem dzimšanas apliecība vai pase) un jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts vai negatīvs tests.