Kamermūzikas koncerts “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

05.09.2021

Laiks

16:00

Cena

10€

Svētdien, 5. septembrī plkst. 16.00 Ungurmuižā notiks kamermūzikas koncerts “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”, kurā piedalīsies mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Koncerts ir veltījums vienam no nozīmīgākajiem latviešu dzejniekiem, kuram 13. oktobrī aprit 150. gadadiena. Druvienā dzimušā, Rīgā un Drēzdenē studējušā Poruka plašās intereses mākslā, literatūrā, kultūras vēsturē un, it īpaši, mūzikā ietekmēja arī viņa rakstnieka stilu, bet savukārt Jāņa Poruka dzeja iedvesmojusi daudzus komponistus. Koncertā varēs dzirdēt dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas ar Poruka tekstiem – gan laikabiedru (Emīls Dārziņš, Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš, Jāzeps Mediņš, Jānis Zālītis, Emilis Melngailis), gan vēlāk dzīvojošu un arī mūsdienu komponistu (Haralds Berino, Imants Zemzaris, Selga Mence, Jānis Lūsēns) dziesmas. Skanēs arī Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis” un Poruka iemīļotu komponistu instrumentāli skaņdarbi, kā arī dzeja un vēstuļu fragmenti.

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Ungurmuiža un nodibinājums “vienradzis viens”.

Ieejas maksa 10 Eur. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai pirms koncerta.

APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI:
Pasākums veidots atbilstoši valdības izstrādātajam “vidēji drošajam” pasākumu rīkošanas līmenim – vakcinētiem, pārslimojušiem un testētiem ar negatīvu rezultātu apmeklētājiem. Bērni līdz 12 gadiem var apmeklēt pasākumu bez testa. Līdzi jāņem PERSONU APLIECINOŠS DOKUMENTS un jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts vai negatīvs tests.
Pasākuma rīkotājs Ungurmuiža