Kamermūzikas koncerts. Haidns.Franks.Skuķis.

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

16.02.2023

Laiks

18:00

Cena

5€ - 7€

Kamermūzikas koncerts HAIDNS, FRANKS, SKUĶIS ir sadarbības projekts, kurā apvienojušies spoži šīs jomas profesionāļi: flautiste Liene Denisjuka-Straupe, vijolnieki: Paula Šūmane un Sandis Šteinbergs, altiste Klinta Kluce, čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Kristīne Paula.

2022. gadā apaļas gadskārtas apritēja gan Jozefam HAIDNAM (290), gan Sezāram FRANKAM (200), taču svinēšana turpinās vē joprojām, tamdēļ koncerti skanēs 8. februārī Kultūras centrā “Ulbrokas pērle” un 16. februārī Cēsu Izstāžu namā.  Koncertprogrammā iekļauta J. Haidna 101. simfonija Remažorā pazīstama arī ar nosaukumu “Pulkstenis”, kam šajā programmā ir simboliska Laika un pārmaiņu nesēja nozīme. Šī simfonija ir devītā no 12 Haidna Londonas simfonijām, par kuras pārlikumu kvintetam (flautai ar stīgu kvartetu) un klavierēm Haidns noslēdza līgumu ar Džonu Pīteru Salomonu 1795. gadā. Šīs simfoniju kamerversijas bija ārkārtīgi pieprasītas XVIII un XIX gs. mijā Anglijā, Vācijā un Austrijā un bieži tika iekļautas salonmūzikas vakaru koncertos.

Nupat unikāla divu gadsimtu gadskārta aprit Sezāram FRANKAM, kuru šoreiz godināt vēlas flautiste Liene Denisjuka-Straupe, atskaņojumam piedāvājot Lamažora Vijolsonātes pārlikumu flautai un klavierēm. Vēsture liecina, ka šis opuss ir viens no izcilākajiem šī žanra šedevriem, taču šī pārlikuma pienesums ir flautas tembrālā dažādība un elpas klātbūtne. Šajā opusā notiek dažādu paaudžu satikšanās, proti, autoram Vijolsonātes tapšanas laikā bija 63 gadi, un šo darbu kā kāzu dāvanu saņēma 28 gadus jaunais vijolnieks Ežēns Izaī.

Pandēmijas periodā (2021) ar VKKF atbalstu ir tapis Armanda SKUĶA darbs “TRĪS POĒTISKAS ABSTRAKCIJAS” (flautai, vijolei, altam, čellam), kam līdz šim nav laimējies būt pirmatskaņotam.

Koncerts priecēs klausītājus Cēsu Izstāžu namā 16. februārī plkst. 18:00.

Ieejas maksa: 7 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti 5 EUR.