Alfrēda Kalniņa jubilejas koncerts “800 soļi mūžībai. Alfrēdam Kalniņam 140.”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

30.11.2019

Laiks

18:00

Cena

5.00EUR

Sestdien, 30.novembrī, plkst.18.00 koncertzālē “Cēsis” par godu izcilā latviešu komponista Alfrēda Kalniņa 140. jubilejai izskanēs koncerts “800 soļi mūžībai. Alfrēdam Kalniņam 140.”.

Tas būs muzikāli, tekstuāli un vizuāli piepildīts stāsts, kas parādīs komponista muzikālos ceļus un latvieša gara apzināšanos pasaules kontekstā.

Alfrēda Kalniņa laikabiedrs un dzejnieks Kārlis Skalbe par viņa mūziku izteicies šādi: “Viņai ir tīra dvēseles burvība. Viņa ir atturīgi vienkārša, sirsnīga un dziļa. Tā ir kā vecs mežs, kurā Tu ieej, padodamies viņa aicinošām melodiskām šalkām, un piepeši redzi uzplaukstam savā priekšā kādu no tiem retiem un nevainīgiem ziediem kādus var uziet tikai meža dziļumā…”

Stāstu par komponistu Alfrēdu Kalniņu izstāstīs, izdziedās un izspēlēs:

Solists Jānis Apeinis, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi un jauktais koris, Cēsu Kultūras centra jauktie kori “Wenden” (Marika Slotina-Brante), “Beverīna”(Jurģis Cābulis, Aivis Greters), Cēsu Pils koris (Marika Austruma, Evita Konuša), “Vidzeme” (Artūrs Švarcbahs), Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” (Jurģis Cābulis)

Koncerta vadītājs Krišjānis Salmiņš, diriģents Mārtiņš Klišāns.

Biļetes bilesuparadize.lv kasēs: 5 EUR, 3 EUR (skolniekiem, pensionāriem un Cēsu draugu kartes īpašniekiem)

Koncertu organizē p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Pasākuma rīkotājs Cēsu Kultūras centrs