Izstādes Cēsu Izstāžu namā. 23.07. – 05.09.

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

23.07.2021 - 05.09.2021

Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas izstādes – mākslinieku Pētera Sidara un Jura Petraškeviča kopīgi veidota izstāde “Aktīvā kustība” un Ungārijas vēstniecības Latvijā piedāvātā rotu izstāde “Ungārijas apslēptie dārgumi”.

Pēteris Sidars ir tekstilmākslinieks, kura radošās darbības lauks ietver dažādas jomas – tekstilmākslu, instalācijas, objektus. Mākslinieka darbos tiek izmantoti tādi materiāli kā silikons, stikls, plastmasa, karstlīme un visdažādākie dabas priekšmeti, taču uzmanības centrā vienmēr paliek krāsa, forma un struktūra.
Savukārt Juris Petraškevičs aktīvi darbojas dažādās mākslas nozarēs – grafikā, glezniecībā, ilustrāciju un grāmatu dizainā, zīmē monētas, ir mākslinieks vairākām animācijas filmām. Šajā izstādē skatāmi mākslinieka zīmējumi.

Mākslinieku kopīgi veidotā izstāde ir kā pārsteidzošs ceļojums, kas aizved skatītāju citā vizuāla baudījuma realitātē.

Izstāžu nama otrajā stāvā skatāma rotu izstāde “Ungārijas apslēptie dārgumi”. Ungārija ir viena no senākajām porcelāna ražotāju valstīm Eiropā, augstas kvalitātes porcelāna izstrādājumu ražošanas tradīcijas Ungārijā ir dziļi iesakņojušās un tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Izstādē skatāmās rotas radījis neliels ģimenes uzņēmums “Zema”, kurš spējis radīt spēcīgu, starptautiski atpazīstamu rotu zīmolu. Katrai kolekcijai ir savs stāsts un nozīme. Rotu apgleznošanā izmantotie motīvi vienmēr ir ar saturu, vēstījumu, piemēram, kolekcija “Senais Spēks” mūsdienīgā veidā atspoguļo ungāru tautas rakstus un motīvus.

Ar prieku paziņojam, ka Izstāžu nams turpmāk atvērts arī pirmdienās un otrdienās.
Ieejas maksa: 3.00 EUR pieaugušajiem, 2.50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem.
Cēsu pilsētas un novada iedzīvotājiem pirmdienās un otrdienās Izstāžu nama apmeklējums par īpaši draudzīgu cenu: pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR.

Izstāžu nama darba laiks – katru dienu no plkst.10.00 līdz plkst.18.00.