Izstāde “Skatoties aiz”

Vieta Pasaules latviešu mākslas centrs, Lielā Skolas iela 6, Cēsis

Datums

17.07.2021 - 31.08.2021

“Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC), turpinot savu misiju iepazīstināt ar diasporā dzīvojošo mākslinieku daiļradi, aicina uz Laimas Puntules un Anne Maria Udsen izstādi “Skatoties aiz”. Tā būs skatāma no 17. jūlija līdz 15.augustam.

Izstādes atklāšana notiks 17.jūlijā plkst. 16:00 PLMC galerijā (L.Skolas ielā 6).

Kopīgajā izstādē “Skatoties aiz” tēlainais ar abstrakto vienojas noskaņā, aptverot trauslumu un maigumu, nemainīgumu un mūžam nepārejošo. Izstāde ir aicinājums lūkoties tālāk par jautājumiem, kuri mums rodas šeit un tagad, lai kopīgi veidotu labāku pasauli.

Mākslinieces katra savā veidā interpretē apkārtējo pasauli. Palūkojoties aiz virspusējā un acīmredzamā, tiek atklāta jauna realitāte – bieži sarežģīta, nepilnīga, mulsinoša un pārsteidzoša. Mēs ieraugām neiederīgo un vārdos neizsakāmo.

Laima Puntule (Dānija): “Mēs neredzam lietas tādas, kādas tās ir, mēs tās redzam tādas, kādi mēs esam. Tādēļ man likās svarīgi ielūkoties šajā apslēptajā, iekšējā telpā, palūkoties aiz vārdos izsakāmā, lai kaut nedaudz mēģinātu izprast, kādēļ mēs pasauli redzam tādu, kā redzam. Es vēlos atklāt grūti aprakstāmo sajūtu – to netaustāmo, kas liek mums justies mazāk vientuļiem, es mēģinu formulēt to, ko mēs kaut kad esam jutuši, bet nevaram vārdos izteikt.”

Anne Maria Udsen (Zviedrija): “Savos darbos pētu dabas trauslumu un nelīdzsvarotību mūsu dabiskās izpratnes laikā, kad realitāte nonāk nenoteiktībā. Manā mākslā bieži tiek aplūkots plašais un negatīvais cilvēces nospiedums uz mūsu vidi.”

Pasaules latviešu mākslas centrs darbojas no trešdienas līdz svētdienai no plkst.11.00 līdz 17.00. Centrs ir slēgts pirmdienās un otrdienās. Ieeja izstādē ir pret ziedojumu.

Pasākuma rīkotājs Pasaules latviešu mākslas centrs