Izstāde “Re-Misija Vol II”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

14.04.2023 - 14.05.2023

Izstādē aplūkojami mākslas darbi, kas tapuši pēdējo sešu gadu laikā kopš satikšanos mākslā pēc vairāk kā 30 gadiem svinēja desmit mākslinieki Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas absolventi un viņu pasniedzēji kopīgā izstādē Re-misija Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā 2017. gadā. Izstāde ”Re-Misija Vol II” ir gluži kā nākamā lapa mākslinieku grupas atmiņu kladē vērienīgas mūsdienu mākslas izstādes formātā.

Vidusskolas draudzības, mūzas meklējumi, izzīmēti zīmuļi un nogleznotas otas, sajūta, ka pasaule ir vaļā un viss ir iespējams, vienoja šos jaunos māksliniekus 1991. gadā absolvējot mākslas skolu. Tik dažādi un līdzīgi toreiz un tik atšķirīgi un vienojoši radošos meklējumos šodien. Viņus vieno māksla.

Izstādes ”Re-misija Vol II” darbi atklāj katra mākslinieka skatījumu un dzīves pieredzi attēlos, instalācijās, skaņas mākslas objektos un video darbos ar atšķirīgu vides uzslāņojumu un vēlmi paust savu nostāju pret notikumiem personīgajā dzīvē, Latvijā un pasaulē šodien. Izstāde runā par to, ka pārmaiņas un izaugsme ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un ka mākslas valoda ir spēcīgākais vienojošais spēks šodien, kad sabrūk struktūras un viss, kas iepriekš šķita tik stabils un mūžīgs.

Izstāde ”Re-Misija Vol II” sniedz emocionāli bagātu pieredzi tās dažādībā. “Tādi mēs esam. Ejam tālāk. Nekas nav noslēdzies, viss vēl tikai priekšā”, tā par sevi saka Re-Misija grupas mākslinieki.

Izstāde ”Re-Misija Vol II” būs apskatāma no 14. aprīļa līdz 14. maijam.