Izstāde ” Piebalgas vēsturiskie krogi”

Vieta Jaunpiebalgas Muižas krogs,

Datums

14.07.2023 - 18.08.2023

No 14.jūlija līdz 18. augustam Jaunpiebalgas muižas kroga ēkā būs skatāma izstāde “Piebalgas vēsturiskie krogi”.

Jaunpiebalgas un apkaimes krogu apbūve ir nozīmīga kultūrvēsturiska liecība par Vidzemes iedzīvotāju saimniecisko un sabiedrisko dzīvi no 19.gadsimta līdz mūsdienām.

Jaunpiebalgas pagasts var lepoties ar unikālu kroga ēku kompleksu – ļoti retu apbūves tipu no 1800. gada, kas citviet Latvijā nav saglabājušies. Papildus kroga kultūrvēsturiskajai nozīmei, šī ēka ir arī viena no Jaunpiebalgas pagasta vizītkartēm, kas atrodas uz centrālās ielas un ir brīvi publiski pieejama. Jaunpiebalgas muižas kroga komplekss ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Izstāde “Piebalgas vēsturiskie krogi” atspoguļo krogu ievērojamo lomu apkaimes sociālajā, kultūras un ekonomikas dzīvē. Izstādē varēs aplūkot senus priekšmetus, fotogrāfijas, šobrīd pieejamos izpētes rezultātus no Jaunpiebalgas muižas kroga, informāciju arī par citiem Piebalgas apkaimes krogiem.

Projekta vēsturisko ekspozīciju papildina Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas 4. klases audzēkņu darbi, kas veidoti speciāli šī projekta ietvaros akrila glezniecības tehnikā, iedvesmojoties no Jāņa Jaunsudrabiņa ilustrācijām.

 

Izstāde apskatāma bez maksas.