Izstāde “Mūsu Arktikas nākotne”

Vieta Cēsu pils komplekss, Pils laukums 9, Cēsis, Latvija

Datums

03.10.2022 - 31.10.2022

Cena

Bez maksas

No 3.oktobra Cēsu pils apmeklētāju centrā skatāma izstāde “Mūsu Arktikas nākotne”.

Dodies uz ziemeļiem. Šķērso sauszemi un jūru, virzies cauri pilsētām un mežiem līdz mūsu planētas vistālākajai ziemeļu daļai. Tu esi nonācis vietā, kura nelīdzinās nekam, ko esi redzējis agrāk. Vietā, kuru veido divas trešdaļas okeāna un tikai viena trešdaļa sauszemes. Vietā, kur valda īpašs, skarbs skaistums un šķietami bezgalīgas ainavas. Tu esi nonācis Arktikā. Vietā, kur notiek būtiskas pārmaiņas.

Izstāde iepazīstina skatītājus ar dzīvi Dānijas pārvaldītajos Arktikas reģionos – Grenlandē un Fēru Salās. Izstāde, ko veido 21 plakāts ar informāciju latviešu valodā, priecēs apmeklētājus ar netverami skaistām Arktikas ainavām un iepazīstinās ar arktiskajiem dzīves apstākļiem, kur skarbajiem nosacījumiem jāpielāgojas ne vien retām dzīvnieku un augu populācijām, bet arī cilvēkiem. Izstāde sniedz ieskatu arī tādās nozīmīgās jomās kā starpvalstu sadarbība Arktikas jautājumos, globālās sasilšanas radītā ietekme uz tautsaimniecības attīstību un vietējo iedzīvotāju ikdienu, ilgtspējīgas enerģijas nodrošināšana, pētniecība un Arktikas resursu apguve; taču visas šīs tēmas vieno kopīgas rūpes par Arktikas unikālās dabas un vietējo tautu tradīciju saudzēšanu.

Izstādi piedāvā Dānijas karalistes vēstniecība, sagatavoja Dānijas Dabas muzejs sadarbībā ar Grenlandes valdību un Fēru salu valdību.

Izstāde skatāma līdz 31.oktobrim, ieeja bez maksas.