Mārtiņa Vilsona izrāde “Mīlestības gads”

Vieta Liepas muiža, Liepas pagasts, Cēsu novads

Datums

14.10.2023

Laiks

19:00

Cena

30€

Ar prieku paziņojam, ka esam atsākuši kultūras dzīvi Liepas muižā un tev ir lieliska iespēja būt vienam no pirmajiem, kas lieliski pavada laiku senās muižas kompleksā un gūst garīgu baudījumu. 2023.gada 14.oktobrī Liepas muižā uzstāsies lieliskais Mārtiņš Vilsons ar savu aizraujošos dzejas izrādi “Mīlestības gads”.

Šeit viņa paša apraksts par šo izrādi:

Aleksandrs Čaks. Niks Matvejevs. Mārtiņš Vilsons

Mīlestība ir kā trauksmains sapņu lidojums, kas mākslinieku apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu, kas ir piederīga mīlestībai iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei.

Mīlestība uz dzīvi un sievieti.

Čaks bija sabiedrības dvēsele – kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.

Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks, ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: “Dziesmas meitenēm” un “Atzīšanās”.

Izrādē “Mīlestības gads” skanēs dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa izpildījumā, kas ir dāvana draugam – Nikam 65 dzimšanas dienā.

Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti.

Vakara muzikālais noformējums ir Mārtiņa balss un ģitāras ziņā.