Itālijas valsts teātris “Balletto di Milano” ar izrādi KARMENA

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

24.09.2022

Laiks

19:00

Cena

20€ - 65€

Balets “Karmena” teātra “Balletto di Milano” interpretācijā – tā ir ekskluzīva neoklasiska versija, kas atzīta par vienu no spilgtākajiem teātra priekšnesumiem. Skatītāji neviļus kļūst par drāmas dalībniekiem, kas tiek izspēlēta ar asuma, kvēles un neizbēgamības izjūtu. Karmena ir skaista un netradicionāla, kaislīga un iekārojama un met izaicinājumu ikvienam, kas vēlas viņu iekarot.

Balets “Karmena” – tā ir apbrīnojama jūtu kvintesence, kas izpaužas Prosper Mérimée noveles saturā, apbur ar aizraujošo horeogrāfiju no slavenās habanēras līdz kaislīgam padedē, kā arī ietver daudzas ansambļa dejas, kas tiek izdejotas Žorža Bizē burvīgās mūzikas pavadībā. Par augstās mākslas jaunradi liecinās arī skaistie tērpi, ko itāļu dizainers Federiko Veratti radījis speciāli Itālijas teātra “Balletto di Milano” trupas māksliniekiem.

Ne bez pamata “Balletto di Milano” tiek uzskatīts par vienu no prestižākajiem Itālijas teātriem, kas uzstājas uz pasaules mēroga skatuvēm Lielbritānijā, Īrijā, Šveicē, Spānijā un Vācijā. 2017.gadā “Balletto di Milano” teātra trupa ieguva “Balvu par izciliem sasniegumiem” – “Oskaru” itāliešu dejas pasaulē. Trupa darbojas MIBACT – Itālijas kultūras mantojuma, kultūras aktivitāšu un tūrisma ministrijas – paspārnē.

Milānas nacionālā teātra vēsture – tie ir 30 radoša darba gadi un veiksmīgas uzstāšanās gan Itālijā, gan uz labākajām pasaules skatuvēm. Teātra repertuārs ir ļoti daudzveidīgs – no klasikas un jaunām zināmu literāro darbu versijām līdz mūsdienīgiem iestudējumiem. Visi “Balletto di Milano” mākslinieki ir labāko baleta skolu un akadēmiju absolventi, “Teatro alla Scala” horeogrāfijas skolas absolventi.

“Balletto di Milano” trupu kopš 1998.gada vada slavenais horeogrāfs Carlo Pesta – Itālijas Republikas ordeņa kavalieris. Carlo Pesta dejas mākslu apguva “Teatro alla Scala” skolā Milānā, bet viņa pedagogu vidū bija Māris Liepa. Trupas repertuārs ir ekskluzīvs, un vadošie pasaules horeogrāfi to ir veidojuši speciāli teātrim “Balletto di Milano”.

Balets “Karmena” divos cēlienos un četrās ainās.

Oriģinālā horeogrāfija: Agnese Omodei Salè un Federico Veratti.

Izrādes režisors: Marco Pesta

Kostīmu mākslinieks: Federico Veratti

Divi cēlieni pa 40 minūtēm

Pārtraukums: 30 min