HÖGNI | Mūzika stīgām un balsij

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

05.04.2019

Laiks

20:00

Cena

12€ - 18€

Islandiešu mūziķis Högni Egilsons atgriežas Cēsīs ar jaunu solo programmu!

Högni ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu islandiešu dziedātājiem un dziesmu autoriem. Viņa mūziku un uzstāšanās vienlīdz iemīļojuši gan izsmalcināti mūzikas gardēži, gan komerciālākas mūzikas cienītāji

2017.gada izskaņā Högni laida klajā savu pirmo solo albumu Two Trains un devas Eiropas koncerttūrē, kuras ietvaros ar vienīgo koncertu Baltijā 2018. gada februārī viesojās arī Koncertzālē “Cēsis”, ciklā Ambiente skatuve.

Jaunajā programmā, kas atkal izskanēs tikai un vienīgi Cēsīs, Högni talanta un mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt viņa jaunākos skaņdarbus balsij un stīgu kvartetam, kā arī populārākās dziesmas no albuma Two Trains. Koncertā līdzās islandiešu mūziķim dzirdēsim arī lielisko Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu (Kristiāna Širante/vijole, Agnese Kalniņa-Liepiņa/II vijole, Artūrs Gailis/alts, Kārlis Klotiņš/čells).

Bērnībā Högni Egilsons apguva vijoles spēli, bet tikai pusaudža gados pašmācības ceļā iemācījās spēlēt ģitāru un arvien vairāk ieinteresējās par dziesmu rakstīšanu. Drīz vien viņš brīvi pārvaldīja arī klavierspēli un papildināja zināšanas improvizācijā, bet balsi palīdzēja attīstīt dziedāšana vidusskolas korī. Pirms iestāšanās Islandes Mākslu akadēmijā Högni jau bija pazīstams kā talantīgs mūziķis.

Turpmākā Högni muzikālā karjera saistīta ar divām pasaules slavu iemantojušām apvienībām – indie rock grupu Hjaltalín un elektroniskās mūzikas grupu GusGus. Paralēli viņš rakstījis mūziku arī filmām un televīzijai. Högni pārstāv Londonā bāzēto mūzikas izdevniecību Erased Tapes.