Grupas “Penguin Cafe” koncerts

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

11.01.2020

Laiks

19:00

Sestdien, 11.janvārī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks grupas “Penguin Cafe” koncerts.

Sava jaunā albuma “Handfuls of Night” pasaules koncerttūres ietvaros Cēsīs atgriežas leģendārā grupa Penguin Café. Apvienībai raksturīgajā laikmetīgā minimālisma, klasiskās un kamermūzikas skaņu estētikā albuma skaņdarbi aktualizē vides jautājumus un pievērš uzmanību  apdraudētajām Antarktikas jūrām.

Izmantojot vijoles, altu, čellu, kontrabasu, sitamos instrumentus, pianīnu un flīģeli, sintezatoru, harmoniju un citus mūzikas instrumentus, jaunajā albumā Artūrs Džefss ar saviem līdzgaitniekiem radījuši virkni spilgtu panorāmisku skaņu ainavu, kam vienlīdz raksturīgs intelektuāls smeldzīgums un emociju dziļums.

Albuma “Handfuls of Night” nokrāsas, tekstūras un melodijas uzbur klausītāja prātā pārpasaulīgus plašumus, kuri dažādos brīžos var šķist draudīgu priekšnojautu piestrāvoti, bijību raisoši vai mierpilni. Visu caurvij gandrīz nemanāmi mainīgi ritmiski atkārtojumi, kaut kas vidējs starp minimālismu, krautroku un zīmola biedra Ļubomira Meļņika klavieru kaskādēm. Džefsa radītā kinētiskā gredzenveida kustība kļūst par albuma virzošo spēku šai muzikālajā ceļojumā, kas kā spogulī atbalso savu iedvesmas avotu ‒ reālo fizisko ceļojumu pa ledājiem.

Apvienību Penguin Café Arturs Džefss radīja 2009. gadā, sasaucot kopā pulciņu talantīgu, bet ļoti atšķirīgu mūziķu, tajā skaitā ‒ grupu Suede un Gorillaz dalībniekus, lai, desmit gadus pēc sava tēva Saimona Džefsa pāragrās nāves 1997. gadā, atkal skanētu visā pasaulē pazīstamā Penguin Café Orchestra mūzika. Pirmo reizi Baltijā, Koncertzālē “Cēsis” grupa viesojās 2018. gada decembrī.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.