Grupas “Baltie Lāči” koncerts “Pamet skumjas, pamet nievas..”

Vieta CATA kultūras nams, Jāņa Poruka iela 8, Cēsis

Datums

27.10.2019

Laiks

17:00

Svētdien, 27.oktobrī, plkst.17.00 CATA kultūras namā izskanēs Andra Baltača jaunā koncertprogramma “Pamet skumjas, pamet nievas”.

2019.gada 8.aprīlī dzejniecei un dziesminiecei Broņislavai Martuževai (1924 – 2012) aprit 95.gadskārta. Martuževa – laikmeta leģenda, Latvijas tīrradnis, iekšējās brīvības un gara spēka simbols, Nacionālās Pretošanās kustības dalībniece, apcietināta un izsūtīta uz Sibīriju, apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. Publicējusi 10 dzejoļu krājumus. Viņu visu mūžu ir pavadījusi dziesma, un viņas dzeja turpina pārtapt dziesmās.

“Kur nav gaismas un mūzikas, tur sākas trūdēšana. Gaisma un mūzika. Kad mēs šķitām sev visnelaimīgākie pasaulē, mēs raudājām, sacerējām dziesmas un skatījāmies debesīs. Uzņēmām sirdī ik rīta un vakara staru, ik baltu vai rožainu rudzupuķi. Un kļuvām bagāti” – tā savā dienasgrāmatā rakstījusi Broņislava Martuževa.

Grupa “Baltie Lāči” ir izveidojusi jaunu koncertprogrammu ar Broņislavas Martuževas dzeju un dziesmām ar nosaukumu “Pamet skumjas, pamet nievas”, kas apvieno jau tautā sen pazīstamās dziesmas – “Pacel glāzi priekā”, “ Zvaigžņu strēlnieks”, Dzīve sauc”, “Bruoļiet” un vēl daudzas mazpazīstamas B. Martuževas izsūtījumā dziedātās dziesmas. Kā neatņemama koncerta sastāvdaļa ir Broņislavas Martuževas dzeja, kas caurvijas visam koncertam kā uzvilkta zelta dzīves stīga: “PAMET SKUMJAS, PAMET NIEVAS…”

Scenārija autors Andris Baltacis, literārā konsultante Broņislavas Martuževas fonda “RAKSTĪTĀJA” valdes priekšsēdētāja Anna Egliena, muzikālais redaktors Aldis Kise.

Organizē biedrība Muzikālais teātris-studija “Baltie lāči” (reģ.Nr. 40008152891) sadarbībā ar Broņislavas Martuževas fondu “RAKSTĪTĀJA”.

Biļetes cena: 6-10 EUR
Biļešu iegāde: biļešu paradīzes kasē

Kontaktinformācija:
Andris Baltacis
26551116
baltacis@inbox.lv