Gleznotājas Vijas Zariņas personālizstāde “Ainavas kods”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

16.04.2022 - 25.06.2022

No 16.aprīļa līdz  25.jūnijam Mākslas galerijā Koncertzālē “Cēsis” apskatāma gleznotājas Vijas Zariņas personālizstāde “Ainavas kods”.

SATIKŠANĀS. Tāds ir šī gada festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” moto. Arī pazīstamās gleznotājas Vijas Zariņas izstāde ir par satikšanos, par brīnišķīgiem jaunatklāsmes mirkļiem,  kas paplašina mūsu uztveres robežas, kas ļauj mums ieraudzīt un sadzirdēt apkārtējās pasaules trauslumu un skaistumu. Gleznojot māksliniece bieži klausās Latvijas Radio 3 Klasika un tieši Pētera Vaska mūzikā viņa sajūt radnieciskas vibrācijas.

Izstādē Koncertzālē “Cēsis” apskatāmi  jauni, 2022. gadā tapuši darbi, kas atskatās uz dabas norisēm ziemā un agrā pavasarī, trauslo sajūtu, kad, jaunai gadskārtai sākoties, dienas soli pa solim kļūst garākas, un mēs visi gaidām pavasara iestāšanos. Vija Zariņa glezno Latvijas ainavu, bet te nav jācenšas meklēt ģeogrāfisko vietu konkrētību, drīzāk tas ir universāls ainavas redzējums, meklējot harmonisku līdzsvaru un mieru mūsu šobrīd traģisku notikumu plosītājā pasaulē. Tas ir stāsts par Latviju, tai piemītošo unikālo un neatkārtojamo dabas skaistumu, kam nav raksturīga košu krāsu palete, bet maigi klusināti toņi. Latvijas ainavas kods, ko mēs varam atpazīst šūnu līmenī un sajūtam kā savējo.