Georgijs Osokins. “Rahmaņinova variācijas”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

18.05.2019

Laiks

19:00

Cena

15€ - 25€

Koncertā dzirdēsim Latvijas atskaņotājmākslas jaunākās sensācijas, pianista Georgija Osokina, programmu ar romantisku pieskārienu, kas jau izskanējusi Londonā, Hamburgā un Bernē.

Pirmajā daļā dzirdēsim Domeniko Skarlati un Sergeja Rahmaņinova prelūdijas, savukārt otrajā pianists pārsteigs ar divu savu iedvesmojošāko komponistu – Arvo Pērta un Fredrika Šopēna, darbu interpretācijām.

Man Arvo Pērta kormūzika palīdzēja attiecībā uz meklējumiem Šopēna mūzikā, jo tās skanējums ir ļoti vokāls. Un Pērta vokālisms ir īpašs, specifisks, ar savu skaņas filozofofiju. Meklējumos pārslēgt vienu uz otru bija ļoti interesanti,” radošos meklējumus raksturo pars Georgijs Osokins.

Georgija interpretācijas allaž ir spilgtas, tām piemīt spožs artistiskums. Viņš sajūsmina cienītājus un izaicina skeptiskāk noskaņotos klausītājus. Pianists sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu un nopietnu pieeju mākslai.

Pēc fināla Fredrika Šopēna konkursā 2015. gadā jaunākais Osokinu dinastijas pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš dalības konkursā viņš ir ticis aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos.
Programmā: D. Skarlati, Sonāte D minorā K 213 / S. Rahmaņinovs, Prelūdija G mažorā op 32 n 5 un Variācijas par Šopēna tēmu C minorā, op 22 / A. Pērts “Für Alina” / F. Šopēns, Noktiren B mažorā op 62 n 1 un Sonāte B minorā n 3 op 58*
Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.