GEORGIJS OSOKINS. Klavieru solo un baleta viencēliens Lauskas

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

09.04.2022

Laiks

19:00

Cena

12€ -25€

Georgijs OSOKINS, klavieres

Milana KOMAROVA, horeogrāfija

Programmā:

Aleksandrs Skrjabins, Sonāte Nr.9 “Melnā mesa”

Frederiks Šopēns, 12 Etīdes op. 25

Baleta viencēliens “Lauskas”, Georgija Osokina klavieru improvizācijas

Koncerts, kurā redzēsim un dzirdēsim pianista Georgija Osokina dažādās šķautnes – pirmajā daļā klavierēm solo izskanēs viena no Skrjabina daiļrades vēlīnajām sonātēm – devītā sonāte “Melnā mesa”, un Osokina iecienītā komponista Frederika Šopēna Etīdes, pianista meistarībai viena no izaicinošākajām un aizraujošākajām klaviermūzikas formām, kuru raksturo romantisks melodisms, bet nepieciešama izcila virtuozitāte.

Vakara turpinājumā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgā baleta viencēliens “Lauskas”, kura pamatā ir Georgija klavierimprovizācijas un Milanas Komarovas horeogrāfija.

“Lauskas” ir baleta projekts, kas radies, balstoties uz Georgija Osokina radīta muzikālā materiāla, kas iedvesmojis horeogrāfisko ieceri. Klavieru improvizācijas tika ieskaņotas baznīcā, Covid-19 pandēmijas laikā, kad visā pasaulē valdošā noskaņa sasaucās ar paša Osokina pārdomām par dzīves trauslumu, un viņa dvēseles stāvokli ieraksta veikšanas brīdī. Doma, mūziku ietērpt dejas valodā radās negaidīti, improvizācijas atskaņošanas laikā.

Viencēliena librets vēsta par mākslinieci un viņas dvēseles sāpēm, kas saistītas ar personiskās krīzes pārvarēšanu. Spilgtāko skatuves pārdzīvojumu uzplaiksnījumi savijas ar apziņu par nenovēršamo novecošanas izraisīto bezspēcību, kad gars ir augstumos un prāts top vieds, bet ķermeni pārvalda  savi dabas likumi un skarbais laika ritējums ir neapturams.

Izrādē piedalīsies bijusī Hong Kongas baleta māksliniece Lauma Berga, Latvijas Nacionālā baleta vadošā baleta māksliniece Baiba Kokina un solisti no Vācijas baleta teātra.

Laikmetīgā baleta “‘Lauskas” skatuves ietērpu veidojis Kārlis Kaupužs, bet elegantos kostīmus darinājusi Jeļena Starostina.

Uz tikšanos 9.aprīlī plkst.19.00!

Pasākuma rīkotājs Vidzemes koncertzāle, SIA