Ērģeļmūzikas koncerts “Ar ticību sirdī”

Vieta Skujenes ev. lut. baznīca, Skujene, Skujenes pagasts, Cēsu novads

Datums

06.08.2022

Laiks

20:00

Veldzējoša miera brīdis mūzikā, dievnama velvju vēsums, laiks, kas tiek apturēts ērģeļu mūžīgumā un kokles ēteriskajās skaņās – tāda solās būt koklētājas Ievas Veides un ērģelnieces Līgas Ivānes kopīgi sagatavotā koncertprogramma “Ar ticību sirdī”, kas izskanēs trīs Vidzemes dievnamos, tajā skaitā Skujenes ev. lut. baznīcā 6.augustā plkst.20.00.

Abas mūziķes ir absolvējušas Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru un regulāri koncertē Latvijā un citviet Eiropā. Koncerti tapuši, pateicoties Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts Mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam un biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai.” tehniskai palīdzībai. Ieeja ir par ziedojumu baznīcai.

Ērģeļu varenība un tembru bagātība lieliski sader kopā ar kokles trauslumu un pārlaicīgo skanējumu. Programmā iekļauto skaņdarbu nosaukumi jau ieved koncerta noskaņās: Līgas Ančevskas “Viļņi”, Georga Pelēča “Četras vasaras vīzijas”, Riharda Dubras “Fantāzijas variācijas” un vēl citu latviešu komponistu dzirdēti un mazāk zināmi skaņdarbi ļaus klausītājam kaut uz brīdi atstāt ikdienu, lai ieklausītos mūzikā, sevī un debesīs.

Tiekamies koncertā!