Eiropas Arheoloģijas dienas

Vieta Cēsis,

Datums

18.06.2022

Laiks

12:00

Šī gada 18.jūnijā Cēsīs, Pils ielā 1 pirmo reizi norisināsies Eiropas Arheoloģijas dienas. Lai pievērstu uzmanību arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai un pārvaldībai pilsētās, Latvijas Arheologu biedrība par 2022.gada arheoloģisko pieminekli šī gada sākumā izraudzījās Cēsu senpilsētu.

Arheoloģiskā izpēte pilsētās visbiežāk notiek norobežotos būvobjektos, savukārt iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem, ir maz informācijas par iespējām piedalīties arheoloģiskā mantojuma izpētes procesā. Tāpēc 18.jūnijā aicinām cēsniekus un ikvienu interesentu iepazīt arheoloģiju Cēsīs, Pils ielā 1, pie izrakumu laukumiem. Arheologu un studentu vadībā varēsiet uzzināt, kas ir arheoloģija, kā tiek organizēti un notiek pētniecības procesi, kādas ir mūsdienīgākās datu iegūšanas un uzkrāšanas metodes un tehnoloģijas. Būs iespēja iepazīties ar arheoloģiskajai izpētei nepieciešamo aprīkojumu – gan ar to, kas aktuāls šobrīd, gan ar darbarīkiem, kuru nozīme gadu gaitā palikusi teju nemainīga.

Pasākumā būs īpaši bērniem un jauniešiem domātas aktivitātes, kā arī Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studenti pastāstīs par iespējām studēt vēsturi un arheoloģiju. Pasākuma laikā varēs pieteikties arī brīvprātīgajam darbam izrakumos, kurus plānots atsākt šovasar, 11.jūlijā, kad vairāku nedēļu garumā būs iespēja piedalīties Cēsu pilsētas senāko slāņu izpētē.