Džeza grupa “JamOrchestra”

Vieta ,

Datums

28.11.2018

Laiks

19:30

Trešdien, 28.novembrī, plkst.19.30 mākslas telpā “Mala” Cēsīs, Lielajā Skolas ielā 4 koncertēs cēsniekiem bagātā džeza grupa “JamOrchestra”.

Koncerts noritēs divās daļās, pēc tā – Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas jam session kopā ar māksliniekiem.

Blues, New Orlean, swing, rock&roll, pop, funk, jazzrock, fusion – tie ir tikai daži no vārdiem, kas raksturo krāsaino un daudzveidīgo “JamOrchestra” mūziku. Savukārt visi koncertējošie mūziķi ir lieliskas personības un pedagogi. Ieinteresētie vakara gaitā noteikti varēs iegūt daudz radošu ideju, iedvesmu vai vienkārši pakomunicēt ar māksliniekiem.

Koncertā tiks spēlēti gan orģināldarbi, gan aranžējumi un džeza klasika, kā arī klausītāji tiks iepazīstināti ar jaunākajiem Andreja Jevsjukova skaņdarbiem no topošā “JamOrchestra” albuma.

Grupas sastāvs:

Andrejs Jevsjukovs – komponists, aranžētājs, ģitārists, izdevis savu ģitārmūzikas soloalbūmu “Night Silence”. Pats galvenais grupas mūzikas radītājs un dzinējspēks. Daudzus savas dzīves gadus veltījis džeza mūzikai un džeza ģitārai. Latvijas izcilākais ģitāras pedagogs, strādā par pasniedzēju JVLMA un RDKS (mag.paed.)

Romāns Vendiņš – bijušais cēsinieks, AKCMV absolvents, džeza un rokenrola pianists. Šobrīd ļoti pieprasīts un aizņemts ar Latvijas labāko dziedātāju akomponēšanu daudzos nozīmīgos koncertos. (Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Ieva Kerevica, Kristīne Prauliņa u.c.) grupas “Big Al & The Jokers” mākslinieciskais vadītājs un ideju ģenerators. Strādā arī par pasniedzēju Rīgas 45.vidusskolā (mag.art.)

Zintis Žvarts – saksofonists, cēsinieks. Šobrīd “Big Al & The Jokers”, “Mirage Jazz Orchestra” un daudzu muzikālu projektu dalībnieks, izdevis savu populārās mūzikas soloalbumu “Rudens. Saksofons”; strādā A.Kalniņa mūzikas vidusskolā un Rīgas 45.vidusskolā par saksofona skolotāju (mag.paed.)

Pēteris Liepiņš – basģitārists, ļoti labi pazīstams jau no “Labvēlīgā tipa” laikiem. Šobrīd spēlē grupā “Big Al & The Jokers”, Jelgavas bigbendā un kā jau visi pārējie, ir ļoti daudzu muzikālu projektu dalībnieks. JVLMA, JMRMV, Jelgavas mūzikas vidusskolas, Rīgas 45.vidusskolas kā pasniedzējs (mag.paed.)

Gundars Lintiņš – vispopulārākais Latvijas bundzinieks, daudzu muzikālu projektu dalībnieks, grupa “Credo”, J.Strazds, A.Ērglis, K.Krievkalns. Strādā arī par pasniedzēju Jelgavas mūzikas vidusskolā (mag.paed.)

Kolektīva pirmsākumi meklējami jau vairāk nekā pirms 15 gadiem, satiekoties pieciem mūziķiem, kuru iemīļotais mūzikas žanrs vienmēr bijis džezs, bet kam ikdienā pārsvarā sanācis spēlēt citu stilu mūziku. Tika sāktas kopējas studijas augstskolā, kā rezultātā grupas repertuārs papildinājies ar skaņdarbiem no eksāmenu programmām; grupas draudzības saites vēl vairāk nostiprina arī kopīga spēlēšana bigbenda sastāvā vairāku gadu garumā.

Līdz šim “JamOrchestra” kolektīvs uzstājies dažādos koncertos klubos un festivālos, kā arī spēlējis kopā ar tādiem izciliem māksliniekiem, kā R.Ašmanis, I.Busulis, I.Kerevica, A.Vītoliņa, O.Pīrāgs  K.Krievkalna u.c. 2010.gadā tika izdots grupas oriģinālmūzikas pirmais albūms “9 Moore Rooms”.

Pasākuma rīkotājs Mākslas telpa Mala