Dzeja skan. Muzicē “Nielslens Lielsliens”, oriģināldzeju lasa Toms Treibergs

Vieta Cēsu Centrālā bibliotēka, Raunas iela 1, Cēsis, Cēsu pilsēta, Latvija

Datums

18.09.2019

Laiks

18:30

Trešdien, 18. septembrī, pulksten 18.30 bibliotēkā dzeju skandēs “Nielslens Lielsliens” un Toms Treibergs.

“Nielslens Lielsliens” ir mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuru šobrīd veido Klāvs Kalnačs, kurš muzicē arī neatkarīgās rokmūzikas kvartetā “Židrūns”, un Mareks Kaminskis, kurš iepriekš spēlējis instrumentālās mūzikas apvienībā “Dun Dun”.

2019. gadā grupa audiokasetē izdevusi trešo studijas ierakstu – albumu “Kad kniebējs kniebj”. Tas klajā laists, spēlējot koncertus pavisam mazās lauku bibliotēkās. Piecos pasākumos – pa vienam Gatartas, Stienes, Vecumu, Umpārtes un Līkupēnu bibliotēkā – grupa uzstājusies kopā ar dzejniekiem Guntaru Godiņu, Raibī, Madaru Gruntmani un Tomu Treibergu. Pasākumos notikušas arī diskusijas par mazo bibliotēku nozīmi vietējā sabiedrībā, tostarp par iespējām uzjundīt vietējā lasītāju loka interesi apmeklēt bibliotēkas un, kur nepieciešams, vākti paraksti bibliotēkas saglabāšanai vai apkures sakārtošanai.

Albums “Kad kniebējs kniebj” ir guvis gan klausītāju, gan mūzikas apskatnieku atzinību. Piemēram, mūzikas žurnālists Uldis Rudaks žurnālā “Mūzikas Saule” albumu novērtējis ar piecām “saulītēm” no piecām iespējamām gan par muzikālo izpildījumu, gan par dziesmu sniegto baudījumu. Vokālistu Klāvu Rudaks arī uzteicis par “vienu no interesantākajām balsīm” mūsdienu latviešu mūzikā.

“Nielslens Lielsliens” daiļradē, kas lielākoties top Drustu pagastā, līdztekus oriģināltekstiem dzirdami dzejnieku Guntara Godiņa, Heli Lāksonenas un Klāva Elsberga darbu pārnesumi mūzikā.

Toms Treibergs ir dzejnieks un etīžu teātra “Nerten” autors, režisors un aktieris. Atpazīstamību sabiedrībā izpelnījies arī kā kultūras žurnālists Latvijas Radio 1 raidījumos “Kultūras Rondo” un “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru”.

T. Treiberga dzeja ir augstvērtīga un atzinīgi novērtēta. Viņa pirmais dzejoļu krājums “Gaismas apstākļi” (2012) tika nominēts Latvijas Literatūras Gada balvas “Spilgtākajai debijai”, savukārt dzejas krājums “Drudzis” (2015) bija viens no Latvijas Literatūras Gada balvas pretendentiem nominācijā “Gada dzejas darbs” un ieguva Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas grāmatu mākslas konkursa “Zelta Ābele” balvu kategorijā “Dzeja”.

2019. gada rudens dzejniekam ir īpašs, jo apgādā “Neputns” tiks izdots viņa trešais dzejoļu krājums “Biezoknis”.

Toms Treibergs un “Nielslens Lielsliens” kopā jau uzstājušies iepriekš – 2019. gada februārī Umpārtes bibliotēkā, kas atrodas bijušā Vecumnieku cietuma teritorijā.

Laipni aicinām uz skanīgu dzejas vakaru Cēsu Centrālajā bibliotēkā!