“Draugi – Andrejam Žagaram”. Opermūzikas Gala koncerts

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

16.10.2021

Laiks

17:00

Cena

15€ - 60€

Sestdien, 16.oktobrī, plkst.17.00 Koncertzālē “Cēsis” notiks opermūzikas gala koncerts “Draugi – Andrejam Žagaram”.

Irēne Teorine I Iréne Theorin, soprāns /Zviedrija/

Oļesja Petrova, mecosoprāns /Krievija/

Aleksandrs Antoņenko, tenors

Jānis Apeinis, baritons

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Modests Pitrens /Lietuva/

Jau trešo gadu “Andreja Žagara kultūras atbalsta fonds” sadarbībā ar Koncertzāli “Cēsis” un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri rīko ilggadējam Latvijas Nacionālās operas direktoram un fonda dibinātājam Andrejam Žagaram veltītu koncertu. Tradicionāli tas notiks Cēsīs, Andreja bērnības un jaunības pilsētā.

Koncertā mirdzēs pasaules operas zvaigznes – viena no izcilākajām Riharda Vāgnera mūzikas interpretēm, zviedru soprāns Irēne Teorine, kuras vokālo sniegumu apbrīnojusi gan Baireitas festivāla, gan lielāko Eiropas operteātru prasīgā publika, un starptautisku slavu un atzinību guvusī dziedātāja no Krievijas, mecosoprāns Oļesja Petrova, kuras balss Koncertzālē “Cēsis” jau skanējusi 2015. gadā, izpildot Verdi Rekviēmu. Abu dīvu skatuves partneri būs klausītāju iemīļotais tenors Aleksandrs Antoņenko un Latvijas Nacionālās operas solists, baritons Jānis Apeinis. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stāsies harizmātiskais maestro Modests Pitrens no Lietuvas.

Vakara gaitā skanēs Andrejam Žagaram tuvā Riharda Vāgnera un Džuzepes Verdi, itāļa Rudžero Leonkavallo, kā arī krievu dižgaru – Pētera Čaikovska un Modesta Musorgska, opermūzika.

Koncertu atbalsta Nākotnes atbalsta fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds, Hotel Neiburgs un MRS Grupa.

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.