Desmit rokas un vienas klavieres/ Brazil piano orchestra

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Raunas iela 12, Cēsis

Datums

13.10.2018

Laiks

19:00

Cena

Sestdien, 13.oktobrī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks koncertšovs “BRAZIL PianOrquestra”.

PianOrquestra demonstrē fascinējošu pieeju klavierspēlei. Intriģējošs muzikāls eksperiments ‒ vienas klavieres, ko spēlē desmit rokas ‒ pārvērš instrumentu veselā orķestrī. Grupa pievēršas tradicionālajām brazīliešu mūzikas ritmiskajām saknēm un vienlaikus pilnīgi jaunam skanējumam, jaunām skaņām, un tas viss norisinās reāllaikā ar vienu klavieru palīdzību; tās ir sagatavotas ar virkni paņēmienu, ko klasiskie pianisti parasti neizmanto.

Četri klasisku izglītību ieguvuši pianisti un viena perkusioniste ‒ Klaudio Dauelsbergs, Marina Spoladore, Prisila Azevedu un Masako Tanaka ‒ spēlē uz sagatavota instrumenta klaviatūras, iekšpuses, dibensienas un sāniem, novietojot uz klavieru stīgām dažādus priekšmetus un izmantojot filcu, akrilu un metālu, kā arī makšķerauklu, pludmales sandales un daudzus citus objektus; sitamajiem instrumentiem raksturīgie efekti tiek panākti, liekot lietā klavieru āmuriņus un bungu vālītes.

Tembru variācijas atkarīgas no izmantoto objektu blīvuma, svara un tekstūras; daži no tiem konstruēti īpaši PianOrquestra vajadzībām. Šādā veidā mūziķi spēj izvilināt no klavierēm skaņas, kas raksturīgas ģitārai, portugāļu stīgu instrumentam kavakinju, kontrabasam, vijolei, klavihordam u.c., kā arī visdažādākās sitamo instrumentu skaņas.

Viņi izklausās pēc sambas orķestra, indonēziešu gamelanu ansambļa vai perkusionistu grupas. Pianisti neticami veikli maina savas vietas un uzdevumus, radot vienotu, saliedētu skanējumu.

PianOrquestra izmantotās sagatavoto klavieru tehnikas pamatā ir Džona Keidža eksperimenti, kas tiecās apgūt šķietami bezgalīgās šī instrumenta skanējuma iespējas.

Klavieru korpusā, zem tā un virs tā uzstādītas mikrokameras; attēli no visām tiek vienlaicīgi projicēti uz skatuves ekrāna, ļaujot skatītājiem izsekot visām mūziķu manipulācijām gan instrumentā, gan zem tā.

PianOrquestra mūzika atspoguļo laikmetīgos mākslinieciskos strāvojumus, piesaistot instrumentālajai mūzikai jaunas auditorijas. Grupas priekšnesums sajūsmina un pārsteidz.

Koncerts notiek “Brazil PianOrquestra” Eiropas koncerttūres ietvaros un būs vienīgais Latvijā!

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos.

Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma vietne cesukoncertzale.lv
Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"

Iesakām arī šos pasākumus: