Darbnīca “Gudra līdzdalība pret viltus ziņām!”

Vieta Koprades māja SKOLA6, Lielā Skolas iela 6, Cēsis

Datums

30.04.2019

Laiks

10:00 - 17:30

Otrdien, 30.aprīlī, plkst.10.00-17.30 organizācija ManaBalss rīko darbnīcu “Gudra līdzdalība pret viltus ziņām!”, kas norisināsies “Skola6” radošajās telpās Cēsīs (Lielajā Skolas ielā 6).

Īpaši digitālajā laikmetā pieaugošais viltus ziņu un dezinformācijas fenomens ir kļuvis par lielu izaicinājumu Latvijā, Eiropā un citur pasaulē. Iespējams, visvairāk atpazīstam nepatiesas un maldinošas ziņas tieši tad, kad tuvojas vēlēšanas vai norisinās kāds cits sevišķi svarīgs politiskais process. Tomēr maldinoša informācija ietekmē pilsoņa spriestspēju dienu no dienas, visbiežāk ar to sastopoties ziņu portālos un dažādās platformās.

Iedzīvotāju spēja atšķirt patiesu informāciju no maldinošas ietekmē politiskos procesus un līdz ar to arī mūsu kopīgo nākotni. Viena lieta ir skaidra – informētiem un gudriem pilsoņiem ir svarīga loma kvalitatīva pilsoniskā dialoga veicināšanā.

Aicināti piedalīties visi interesenti, it īpaši reģionālie mediji, NVO pārstāvji, kā arī pilsoņi, kas strādā ar jauniešiem un citām sabiedrības grupām.

KO TU IEGŪSI, APMEKLĒJOT DARBNĪCU?

  • Uzzināsi, kā ar E.S.C.A.P.E. metodes palīdzību kritiski izvērtēt informāciju
  • Kļūsi par prasmīgāku informācijas lietotāju un radītāju
  • Uzzināsi veidus un metodes, kā sev un apkārtējiem palīdzēt gudri piedalīties pilsoniskajos procesos, neietekmējoties no dezinformācijas mums apkārt!

Mūsu tiešās intereses un konkrētie uzdevumi kā aktīvas sabiedrības dalībniekiem ikdienā var būt atšķirīgi, tomēr nepieciešamība pēc kvalitatīva dialoga un uzticamas informācijas mūs vieno. Demokrātija, valsts un likumība nepastāv, ja sabiedrībā zūd vienotas uzticamas un patiesas informācijas. “Troļļošana” un viltus ziņu saceltais fona troksnis ir ar potenciālu pārmākt sakarīgās, konstruktīvās sabiedriskās diskusijas. Mūsu intereses šai ziņā ir vienādas, un arī risinājumus efektīvāk mēs radīsim kopā.

DALĪBA PASĀKUMĀ bez maksas! 

PIESAKIES ŠEIT līdz 19. aprīlim: https://goo.gl/forms/MwR5D7MmlZFf3kks1

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nekavējies!

Pasākuma dalībnieki noslēgumā saņems apliecinājumu par dalību seminārā.

*Pasākums tiek īstenots Eiropas Komisijas atbalstīta starptautiska projekta “Smart eDemocracy Against Fake News (SMARTeD)” ietvaros