Darbnīca ar mākslas terapeiti Džūliju Volonts “Pētot cilvēka pieredzi caur kolāžu” (orgazinē ISSP)

Vieta Ruckas mākslas rezidenču centrs, Piebalgas iela 19

Datums

20.11.2020 - 22.11.2020

No 20. līdz 22. novembrim Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies kolāžas darbnīca mākslas un psihoterapijas studentiem un profesionāļiem, kā arī interesentiem, kuri vēlas izmēģināt darbu ar kolāžu kā pašrefleksijas un pašterapijas rīku. Darbnīcu vadīs mākslas terapeite Džūlija Volonts (Julia Volonts, ASV). Pieteikšanās atvērta līdz 10. novembrim.

20.–22. novembrī mākslas terapeites Džūlijas Volonts darbnīcā “Māksla būt: izzinot cilvēciskās pieredzes caur kolāžu” dalībnieki būs aicināti atklāt kolāžu kā radošu instrumentu, ar kura palīdzību pievērsties pašizziņai, procesa gaitā pietuvojoties sev un atbrīvojoties no idejas par autorību un rezultāta māksliniecisko vērtību. Kolāžas tiks veidotas gan individuāli, gan grupās, bet darbnīcu noslēgs diskusija, kurā tiks pārrunāts paveiktais un kolāžas tehnikas kā paņēmiena iespējas iekšējo norišu izprašanai un atspoguļošanai.

“Lai izpētītu dažādos cilvēciskās pieredzes slāņus, kolāžai izvēlos attēlus, kas pēc būtības šķiet minimālistiski un abstrakti. Mākslas terapijai kolāža ir piemērots paņēmiens, jo tās materiāli ir pieejami un vienkārši pielietojami. Kolāžas veidotājam nav jābūt tehniskām iemaņām mākslā un nav jāattaisno nez kādas paša uzliktās gaidas, tā vietā koncentrējoties uz atrastajiem un izvēlētajiem attēliem, lai paustu savas domas, izjūtas un pieredzi,” stāsta mākslas terapeite Džūlija Volonts, kuru pašu tieši kolāžas tehnika pirms 10 gadiem pamudinājusi pievērsties mākslas terapijas padziļinātām studijām.

Darbnīca, kas novembrī norisināsies Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, ir veidota gan mākslas, gan psihoterapijas studentiem un profesionāļiem, kā arī ikvienam interesentam, kurš vēlas izmēģināt darbu ar kolāžu kā pašrefleksijas un terapijas rīku.

Darbnīcas vadītāja Džūlija Volonts ir sertificēta mākslas terapeite no Ņujorkas. Ieguvusi maģistra grādu profesionālās mākslas terapijas studijās Ņujorkas Vizuālās mākslas skolā, viņa uzkrājusi pieredzi darbā gan izglītības, gan sabiedriskajā un privātajā sektorā. 2019. gadā Volonts ieguva Fulbraita stipendiju, lai attīstītu pētniecību par posttraumatiskā stresa saistību ar starppaaudžu traumām Latvijā. Viņa lasa vieslekcijas Rīgas Stradiņa universitātē un vada mākslas terapijas nodarbības un grupas Resursu centrā sievietēm “Marta”. Volonts ir bijusi Ņujorkas Mākslas terapijas biedrības valdē un piedalījusies vairākās mākslas terapijas izstādēs Ņujorkā. Pašlaik viņa ar mākslas terapiju nodarbojas attālināti, attīstot jaunus projektus Latvijā un turpinot veidot mākslā balstītas darbnīcas dažādām grupām.

Darbnīcu piedāvā Biedrība ISSP – laikmetīgās fotogrāfijas platforma ar vairāk nekā 14 gadu starptautisku pieredzi.

Pieteikšanās atvērta līdz 10. novembrim. Plašāka informācija ŠEIT.