DĀNIJAS KARALISKĀS GVARDES pūtēju orķestra koncerts

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

21.09.2022

Laiks

19:00

Cena

3€

Karaliskās Gvardes Pūtēju orķestris ir Dānijas vēstursikā un kultūras mantojuma vēstnesis jau vairāk kā 350 gadus – gvardes un mūziķu unikālie formas tērpi kļuvuši par Dānijas Karaļnama simbolu, ko nekļūdīgi atpazīst visā pasaulē.

Šis orķestris ir vienīgais profesionālais pūtēju orķestris Dānijā un uzskatāms arī par senāko profesionālo pūtēju orķestri visā pasaulē. To 1658.gadā dibināja Karalis Frederiks III līdz ar Dānijas Karaliskā gvardes izveidošanu.

Karaliskās Gvardes Pūtēju orķestra dižākais pienākums paredz nodrošināt muzikālo pavadījumu visos Dānijas Karaliskā nama pasākumos: godasardzes maiņas laikā pie Viņas Majestātes rezidences, valsts vizītēs un oficiālās pieņemšanās, kā arī saviesīgu vai privātu maltīšu laikā dažādās pilīs.

Lai gan Karaliskās Gvardes Pūtēju orķestris tiek uzskatīts par Karaļnama mājas orķestri, visvairāk tā muzicēšanu bauda tieši sabiedrība, jo ikviena Bruņoto spēku parāde, pilsētas svētku gājiens vai Karaļnama ceremonija nav iedomājami bez šī orķestra mūzikikālā pavadījuma. 2014.gadā dažādos gājienos un koncertos orķestris publiski uzstājies pat 174 reizes!

Orķestris nodrošina valsts mēroga koncertservisu izpildot ne tikai klasiskās, bet arī populārās un džeza mūzikas repertuāru. Turklāt, lai nestu Dānijas vārdu pasaulē, vairākkārt pabijs un ar koncertiem uzstājies ārzemēs.

Visi mūziķi, līdzīgi kā pati Karaliskās gvarde, dzīvo pēc viena moto: “Pro reget et Grege” – par karali un tautu!

Koncerts Cēsīs būs pirmā un līdz šim vienīgā Pūtēju orķestra uzstāšanās kādā no Baltijas valstīm. Koncerta programa veidota divās daļās, iekļaujot gan nopietnus klasiskās mūzikas paraugus, gan vieglā un izklaidējošā manierē sacerētus darbus, ko radījuši komponisti no Skandināvijas, Eiropas un Amerikas. Orķestris sagatavojis arī kādu latviešu tautas dziesmu pūtēju orķestra pārlikumā.

Pie diriģenta pults itāļu izcelsmes dānis Džordano Bellinkampi (Giordano Bellincampi).

Koncerts svinīgi ievadīs Ziemeļvalstu dienas Cēsīs, kas norisināsies no 21.-23.septembrim ar plašu un aizraujošu programmu aicinot Cēsu un Vidzemes reģiona iedzīvotājus uz dažādām izstādēm, semināriem, filmām un diskusijām.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā sadarbībā ar Koncertzāli “Cēsis”.

Biļetes par īpaši draudzīgu cenu – 3 Eiro – pieejamas visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.