Dailes teātra izrāde “Kalpones”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

14.11.2019

Laiks

19:00

Ceturtdien, 14.novembrī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks Dailes teātra izrāde “Kalpones”.

Kundzes nav mājās, un viņas kalpones – māsas Solanža un Klēra – izspēlē fantāzijas par savas kundzes nogalināšanu. Mainoties vietām un iejūtoties gan saimnieka, gan kalpa situācijā, viņas maina drēbes, valodu un uzvedību. Lomu spēles un sajauktas identitātes, fantāzijas par noziegumu un sodu, iekāri un varaskāri – tas ir izsmalcināti sadomazohistisks rituāls, kurā nozīme ir katrai detaļai. Viņas vada nepiepildītas ilgas un sapņi, kurus labāk būtu paturēt noslēpumā.

Sakāve var būt salda un sāpīga reizē. Savu jūtu un iedomu cietumā kalpones vēlas būt skaistas, laimīgas un brīvas. Taču tā ir ļoti bīstama spēle.

Izrāde 2 daļās
Pirmizrāde – 2019. gada 27. martā
Izrādes ilgums – 2h 10min

Režisors un telpas iekārtojuma autors Viesturs Meikšāns
Lomās: Rēzija Kalniņa (Kundze), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Solanža), Ieva Segliņa (Klēra)
Nominācijas “Spēlmaņu nakts 2018/2019” balvai:
Gada mazās formas izrāde
Gada aktrise – Rēzija Kalniņa
Gada aktrise – Ilze Ķuzule-Skrastiņa
Gada aktrise – Ieva Segliņa
Gada kostīmu vai grima mākslinieks – Ilze Vītoliņa

Izrāde izvirzīta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras 2019” pavasara balsojumā.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.