Cēsu teātra izrāde “KISSA”

Vieta Cēsu Jaunā pils, Pils laukums 9, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101, Latvija

Datums

13.04.2023

Laiks

19:00 - 19:00

Cena

5€ - 7€

Cēsu Jaunās pils Lielajā salonā būs skatāms Cēsu tēatra jaunākais iestudējums KISSA, kas balstīts uz vēsturiskiem personāžiem un notikumiem 1919.gadā, stāstot par leģendām apvīto vācbaltiešu, grāfu Zīversu dzimtas atvasi Katrīnu fon Zīversu, kura uzaugusi Cēsu Jaunajā pilī un vēlāk kļuvusi par mēmā kino aktrisi Vācijā.

Ar skatuves vārdu Kissa viņa filmējusies Riharda Osvalda un Džo Meja filmās; kopumā kino vēsture min viņas dalību vismaz deviņpadsmit mēmā kino filmās, arī kopā ar latviešu aktrisi Mariju Leiko. Dramaturģe Inese Tālmane, kura aizvien pamanāk sevi piesaka kā viena no jaunajām, talantīgajām latviešu dramaturģēm, radījusi smeldzīgu stāstu par muižnieku dzimtas pārstāvi, kas uzdrīkstējusies sekot savam sapnim un pārkāpt pāri sava laikmeta aizspriedumiem. Režisore Edīte Siļķēna izrādi iestudējusi autentiskā vidē – Cēsu Jaunajā pilī, ļaujot skatītājam sajust vēsturisko telpu un būt klātesošam izrādes varoņu likteņos.

Titullomā-Ilze Jansone. Citus vēsturiskos personāžus iedzīvina Cēsu teātra aktieri :
Iveta Daiga vai Inese Romka, Vēsma Lukstiņa vai Lauma Daugiša, Madara Ozoliņa vai Līga Hofmane, Guntars Norbuts vai Jānis Gabrāns, Iveta Gabrāne vai Laine Zālīte, Mārtiņš Jēgers, Alvis Ābols vai Kristers Začs.

Iestudējumu veidojuši dramaturģe Inese Tālmane, režisore Edīte Siļķēna, muzikālā noformējuma autors Juris Krūze, mākslinieks un scenogrāfs Dainis Andersons, gaismu partitūras autori Uģis Sirmais un Normunds Bērziņš. Tērpus radījusi Sarmīte Radziņa.

Ieejas maksa: 7,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem – 5,00 EUR. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/26583

Izrādes organizē Cēsu Kultūras centrs sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju.