Cēsu Rotas simtgadei veltīts pasākums

Vieta Cēsu Jaunā pils, Pils laukums 9, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101, Latvija

Datums

13.12.2018

Laiks

15:00

Cena

Bez maksas

Ceturtdien 13. decembrī plkst.15.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina uz Cēsu rotas simtgadei veltītu pasākumu.

Cēsu Jaunās Pils ēka, kurā šodien atrodas Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, saistīta gan ar Latvijas armijas izveidošanos, gan ar citiem Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem. Tieši Cēsu Jaunajā Pilī 1918.gada 8.decembrī formējās pirmā latviešu kaujas vienība, pirmā Latvijas nacionālās armijas kaujaspējīgā vienība – Cēsu rota.

Lai atzīmētu šo Latvijas un Cēsu vēsturei nozīmīgo notikumu un aizsāktu nākamajā gadā plānotās starptautiski zinātniskās konferences tēmu, kura būs veltīta Cēsu rotas un Cēsu kauju simtgadei, aicinam ikvienu interesentu uz Cēsu muzeja vēsturnieka Dr.hist. Tāļa Pumpuriņa lekciju “Cēsis un Cēsu rota. 1918.gada novembris/decembris”. Pēc izzinošas lekcijas paredzēts stāstījums jaunatvērtajā Latvijas valsts simtgadei veltītajā izstādē “Pirmais Gads”, kas veidota sadarbojoties ar mākslinieku Ritumu Ivanovu.  Izstāde ir stāsts par jaunās valsts pirmajā gadā pēc neatkarības proklamēšanas, sasniegto un arī zaudēto, tā atspoguļo Cēsu un cēsnieku īpašo lomu Latvijas valsts tapšanā.

Cēsu Rotas simtgadei veltīts pasākums norisināsies Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī, Pils laukumā 9, 13.decembrī plkst.15.00.

Pasākuma apmeklējums bezmaksas.

Pasākuma rīkotājs Cēsu Vēstures un mākslas muzejs