Cēsu pilsētas svētki “Cēsis 815”

Vieta Cēsis,

Datums

17.07.2021 - 18.07.2021

“Cēsis 815” izsludina programmu ar klātienes koncertiem “Skanam tālāk!”

Šī gada 17. un 18.jūlijā Cēsis svinēs savus gada lielākos svētkus – “Cēsis 815”. Svētku radošais koncepts un programmas vadmotīvs ir “Skanam tālāk!”, un to papildinās klātienes koncerti, ievērojot epidemioloģiskās prasības. Svētku kulminācijā apbalvosim “Gada cēsnieku 2021” un izskanēs vairāki koncerti.

Vienlaikus, nodrošinot svētku vadmotīvu, koncerti tiks pārraidīti gan pilsētvidē, gan “ReTV” ēterā un mājaslapā cesis.lv. Pilna programma pieejama ŠEIT.

Satiksmes ierobežojumu karte skatāma ŠEIT.

Tirdziņa dalībnieki skatāmi ŠEIT.

Labierīcību karte skatāma ŠEIT.

Jau plkst.8 no rīta galvenajā svētku dienā, sestdienā, 17.jūlijā, cēsniekus modinās pūtēju orķestris “Cēsis” un īpašais orķestrmobilis, kas izbraukās pilsētu, rosinot doties baudīt svētku programmu.

Savukārt pašus svētkus sāksim plkst.13.00, un tie tiešraidē ilgs līdz plkst.21.00. Tiešraidi vadīs cēsnieki Gundega Skudriņa un Mārtiņš Spuris. Svētku režisore Gunita Bārda. Tiešraides laikā pieslēgsimies dažādām jaunā Cēsu novada vietām, lai svētki ieskandinātu visus novada pagastus un ciemus.

Svētku koncertus klātienē būs iespēja apmeklēt personām, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19, uzrādot pie ieejas derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Atklāšanas koncertā plkst.13 Ruckas parkā uzstāsies Elīna Gluzunova, pianiste Solvita Jansone, bērnu popgrupa “Hey” un Cēsu pils koris. Vienlaikus svētki ar muzikāliem priekšnesumiem izskanēs visā pilsētas teritorijā – gan Ruckas parkā, gan Ozolkalnā, gan Cīrulīšu dabas takās, Cēsu pils dārzā, t.s. “Neredzīgo kvartālā” u.c. – kuros uzstāsies Aija Vītoliņa, Cēsu saksofonu kvartets, Mārtiņš Kanters, Aija Andrejeva, Alise Siliņa, Vidzemes kamerorķestris u.c. Svētku kulminācija plkst.20.00 ar balvas “Gada cēsnieks 2021” pasniegšanu un grupas “Astro’n’out” koncertu, bet diena izskanēs ar virtuālo ballīti no “Fonokluba”.

Sestdien no plkst.10 līdz plkst.18 Rožu laukumā norisināsies vēsturiskais Hanzas amatnieku un mājražotāju tirdziņš (tirgotāju pieteikšanās noslēgusies). Tāpat abās svētku dienās viscaur pilsētā norisināsies sportiskas aktivitātes.

Svētdienu aicināsim pavadīt mierīgākā gaisotnē ar svētku pikniku Cēsu pils dārzā, kā arī būs iespēja sevi iemēģināt atraktīvajā vasaras slēpošanā Vienības laukumā.

Klātienē apmeklēt svētku pikniku varēs personas, kurām ir sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju, vai sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, kā arī personas, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS vai pēdējo sešu stundu laikā veikts SARS-CoV-2 antigēna tests, un tas ir negatīvs, kā arī šīs personas pavadošie bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, bez sertifikātiem.

Lai īpaši izceltu mazāk zināmas kultūrvēsturiskās vietas un vērtības Cēsīs, jau no jūnija sākuma aicinām sekot līdzi raidījumu ciklam “Pielaiko Cēsis”. Raidījumos atklājam un pētām vēsturi, notikumus un cilvēkus un svētku svinēšanas tradīcijas dažādās vietās. Šogad raidījumu cikls tiek veltīts vietām, lai pēc virtuālā vidē pavadītā gada ieraudzītu jaunas iespējas, kur būt, kur satikties, kur svinēt. Raidījumi skatāmi kanālā “ReTV” otrdienās plkst.21.25 un internetā Cēsu novada pašvaldības sociālo tīklu kontos. Vairāk informācijas ŠEIT.

Aicinām svētkos radīt fotogrāfijas kopā ar ģimeni, draugiem, kaimiņiem, suņiem un kaķiem – parādi, kā svini Cēsis, vasaru un kopā būšanu!

Publicē attēlus un stāstus sociālajos tīklos ar tēmturi #Cēsis815 un/vai sūti uz oficiālo svētku WhatsApp numuru 26666365.

Whatsapp iesūtītās fotogrāfijas un stāsti piedalīsies balvu izlozē. Liels paldies kuplajam atbalstītāju lokam no visa Cēsu novada, kuru dāvanu kartes tiks izlozētas: “Zeit” un mini zoo “Zaļais lācis”, “Līgatnes vīni”, “Vienkoču parks”, viesu nams “Agave”, “Zemenītes sniegā”, “Gardenia Eco”, “Alda laivas”, baseins “Rifs”, Kalāču muzejs, “Baltie darbi”.

Uzvarētājus paziņosim svētku piknika laikā, kas norisināsies svētdien Pils dārzā.

Svētkus “Cēsis 815” organizē p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar radošo apvienību “Making Magic” un televīzijas kanālu “ReTV”. Svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un vairumtirdzniecības bāze “Markets”. Īpašs paldies SIA “Beātus”!

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.