Cēsu pilsētas Mākslas skolas jauno mākslinieku plenēra darbu izstāde

Vieta Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs “Brūzis”, Lenču iela 9/11, Cēsis

Datums

18.09.2020 - 27.09.2020

Laiks

12:00 - 20:00

Cena

2€ - 3,50€

Piektdien, 18. septembrī, plkst. 18.30 Vides risinājumu institūts un Cēsu pilsētas Mākslas skolas jaunie mākslinieki ielūdz uz plenēra izstādes atklāšanu Zinātnes un mākslās centrā “Brūzis”.

Plenēra laikā Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņi vecumā no 15 – 17 gadiem smelsies iedvesmu no 55 daudzsološo Eiropas jauno mākslinieku darbiem, lai dažādās tehnikās radītu savus darbus un savas interpretācijas. JCE Biennāles “Eiropas jaunrade” 2019 – 2021 izstādē “STOP MAKING SENSE” apskatāmi mākslas darbi, kurus radījuši mākslinieki, kas pārstāv septiņas valstis – Franciju, Dāniju, Itāliju, Spāniju, Portugāli, Latviju un Rumāniju.

Cēsu jaunie mākslinieki izvēlēsies izstādes darbus, kas viņus uzrunā visspēcīgāk, lai rastu iedvesmu jaunu izpausmju radīšanai. Pēc 3 stundu radošā darba, plkst. 18.30 Zinātnes un mākslas centra “Brūzis” durvis vērs jau citādāka JCE biennāles “STOP MAKING SENSE” izstāde. To papildinās plenēra laikā radītie mākslas darbi, kurus autori izstādīs līdzās Eiropas mākslinieku darbiem, kuri būs iedvesmojuši radīšanas procesu. Plenēru un izstādes atklāšanu vadīs multimāksliniece Agnese Aljēna.

JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE” Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”. Attēls: Annemarija Gulbe.

Laikmetīgās mākslas izstāde JCE Biennāle 2019 – 2021 Cēsīs viesosies jau trešo reizi, arvien spēcīgāk iezīmējot pilsētu kā pievilcīgu un starptautiski atzītu laikmetīgās mākslas un kultūras galamērķi. Šī gada izstādē apskatāmi laikmetīgās mākslas darbi, ko veidojuši 55 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm: Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas.

Ar Latvijas delegāciju un citu valstu māksliniekiem iespējams iepazīties šeit.

Laikmetīgās mākslas biennāle JCE Biennāle 2019 – 2021 tika izveidota 2000. gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi sniegt atspēriena iespējas jaunās paaudzes māksliniekiem un veicināt viņu atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Pateicoties kuratora Alberto Di Džennaro un Kaņepes kultūras centra vadītāja Dāvja Kaņepes iniciatīvai, JCE biennāle nonāca Latvijā. Divu gadu laikā biennāles izstāde apceļo iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus, pavisam kopā mērojot 5850 km. Zinātnes un mākslas centrs “Brūzis” ir jau trešā biennāles izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Klužu-Napoku Rumānijā.

Latvijas dalību JCE biennālē vada Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar scenogrāfu un kuratoru Alberto Di Džennaro. Izstādi finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Izstāde apskatāma līdz 2020. gada 27. septembrim zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”, Lenču iela 11, Cēsis.

Izstāde norises laiki: ceturtdiena – svētdiena no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Izstādes ieejas maksa: Plenēra atklāšanas dienā ieeja bez maksas. Pārējā laikā 3,50 EUR, studentiem, skolēniem un pensionāriem 2 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Vairāk par izstādi iespējams uzzināt šeit.

Seko arī JCE Biennāles aktualitātēm Facebook un Instagram.