Cēsu kauju gadadiena

Vieta Cēsis,

Datums

21.06.2022 - 22.06.2022

Pirms 103 gadiem cēsnieki savus varoņus, Cēsu kauju dalībniekus, kuri 22.jūnijā izcīnīja izšķirošu uzvaru pār Landesvēra armiju, iesoļojot pilsētā, sveica ar baltiem ziediem. Svinot Cēsu kauju gadadienu, šogad 22.jūnijā Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa veidosim baltu ziedu instalācijas. Cēsnieki laipni aicināti visas dienas garumā nest un nolikt pie pieminekļa baltus ziedus,  papildinot instalācijas. Cēsu kauju atceres dienā 22.jūnijā piemiņas brīži un ziedu nolikšana būs arī pie citām novada piemiņas vietām.

Dienu pirms Cēsu kauju gadadienas, 21.jūnijā, Pils laukumā norisināsies diskusiju forums par Militāro Mantojumu Latvijā un Igaunijā.

Diskusiju foruma laikā Latvijas un Igaunijas vēstures un tūrisma speciālisti diskutēs par Militārā mantojuma interpretāciju mūsdienās un izglītībā. Diskusijās piedalīsies eksperti no Latvijas un Igaunijas, ar zināšanām un pieredzi vēstures tūrisma produktu attīstībā.

Pasākuma laikā diskutēsim un atbildēsim uz jautājumiem: vai militāro mantojumu ir iespējams pārvērst par mūsdienu ceļotājam pievilcīgu tūrisma produktu un kas interesē militārā mantojuma tūristu, kā arī akcentēsim izglītības nozīmību un iespējām runāt par mūsu vēstures neērtajām tēmām. Diskusijas mērķis ir veicināt sabiedrības patriotisma un pilsoniskās apziņas veicināšanu, atgādināt par Cēsu Brīvības kauju nozīmīgumu, īpaši Eiropas/Baltijas/Latvijas jauno drošības izaicinājumu kontekstā. Diskusija notiks Latviešu/Igauņu valodās ar sinhrono tulkošanu.

Reģistrācija forumam ŠEIT.

Pilna foruma programma skatāma ŠEIT.

Paralēli diskusijām būs iespēja iepazīties ar Militārā mantojuma dažādu objektu informāciju, kā arī interesentiem būs iespēja apmeklēt Zemessardzes 27. kājnieku bataljona telti, kur varēs iepazīties ar militāro tehniku un aprīkojumu.

Savukārt 22.jūnija vakarā plkst.20.00 Cēsu Pils parkā notiks vasaras saulgriežu deju koncerts “Kad balti mākoņi līgo”, kurā piedalīsies Cēsu un tuvāko novadu deju kolektīvi. Smaržojot jāņuzālēm un uguņiem mirdzot, koncerta pirmajā daļā Līgo noskaņās kolektīvi izpildīs iemīļotas dejas, tostarp no nākamā gada Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra. Koncerta otrajā daļā būs deju uzvedums “Un tu atkal atnākt nevarēji” Artas Melnalksnes horeogrāfijā. Koncerta “Kad balti mākoņi līgo” idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir Andis Kozaks, režiju veido Gunita Bārda. Pēc koncerta – ielīgošanas zaļumballe.

Cēsu kauju gadadienas un vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumus Cēsīs rīko p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.