ČELLO CĒSIS Ziemassvētkos | Dāvids Gerings un brīnumbērns Ādams Gutserievs

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

16.12.2018

Laiks

17:00

Cena

7 - 15 EUR

Koncertzāles festivals Čello Cēsis ieskanas arī ziemā, aicinot savus uzticamos apmeklētājus baudīt muzikāli gaišu un svētku noskaņas raisošu koncertu ar izcilo lietuviešu čellistu un diriģentu Dāvidu Geringu.

Gerings ir pasaulē augstu novērtēts un sirsnīgi gaidīts mūziķis. Viņš savulaik mācījies Maskavas konservatorijā pie viena no slavenākajiem čellistiem Mstislava Rostropoviča un 1970. gadā ieguva zelta medaļu Čaikovska konkursā.

Dāvids Gerings uzstājies ar pasaules labākajiem orķestriem un diriģentiem. Viņa diskogrāfijā ir ap 100 ierakstu, un vairāki no tiem ieguvuši augstu atzinību. 2013. gadā Gerings saņēma prestižo Echo Klassik balvu 20. un 21. gadsimta labākā kamermūzikas ieraksta kategorijā.

Dāvidam Geringam čellkoncertus veltījušas vairākas mūsdienu mūzikas izcilības – Sofija Gubaiduļina, Neds Rorems, Erki Svens Tīrs un Pēteris Vasks. Gerings bijis vairāku Krievijas un Austrumeiropas komponistu daiļrades vēstnesis Rietumu pasaulē, šo skaņražu vidū ir Arvīds Malcis, Anatolijs Šenderovs un Aleksandrs Raskatovs.

Diriģenta ampluā Gerings regulāri muzicē Vācijā un citās Eiropas valstīs, nereti apvienojot atskaņojuma vadītāja un čellista pienākumus. Geringu redzam un dzirdam Eiropas, Āzijas un ASV slavenākajos koncertnamos. Jau vairākus desmitus gadu mūziķis ar lieliem panākumiem māca jaunos čellistus.

Koncertā Cēsīs Dāvids Gerings muzicēs kopā ar mazo brīnumbērnu – talantīgo pianistu Ādamu Gutserievu un viņa māsu – Dali Gutserievu. Ādams savu karjeru sāka jau piecu gadu vecumā un šobrīd jau regulāri spēlē kopā ar pasaules atzītākajiem orķestriem labākajās koncertzālēs.

Savukārt viņa māsa Dali ir viena no talantīgākajām jaunajām čellistēm Krievijā. Pēc uzvaras Sergeja Knutsevitska starptautiskajā čella konkursā 2012. gadā, viņa koncertējusi Maskavā kopā ar Dānijas Karalisko orķestri un Polijā ar AUKSO Simfonisko orķestri. Dali kā soliste uzstājusies daudzviet Eiropā un bez čella spēles, viņa aizraujas arī ar glezniecību un tēlniecību.

Krāšņumu un pilnskanīgumu koncertam piešķirs Latvijas Festivāla kamerorķestris, ko vadīs pats Dāvids Gerings.

Šis būs vienīgais programmas atskaņojums Latvijā, pēc kura orķestris un abi solisti dosies viesturnejā uz Eiropu.

Programmā

V.A. Mocarts. Divertisments Do mažorā

J. Haidns. Koncerts klavierēm Re mažorā

Fr. Šūberts. Arpedžione

L.van Bēthovens. Kvartets fa minorā Nr 11 op. 59

A. Dvoržaks. Serenāde op 22