ČELLO CĒSIS I Gabriels Prokofjevs un Valters Pūce. IZLAUŠANĀS

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

16.09.2022

Laiks

19:00

Cena

18€ - 25€

Gabriels Prokofjevs, elektronikas / Lielbritānija

Valters Pūce, čells

Sinfonietta Rīga stīgu sekstets

(Agnese Kanniņa, vijole; Kristiāna Krūskopa, vijole; Artūrs Gailis, alts; Ivars Brīnums, alts; Kārlis Klotiņš, čells; Dārta Traune, čells)

Festivāla “Čello Cēsis” atklāšanas koncerts ir izlaušanās ārpus nospraustām žanru robežām, kas aicina baudīt jaunu skanisko meklējumu iedvesmotu programmu – komponista Sergeja Prokofjeva mazdēls, Londonā dzīvojošais komponists, mūziķis un producents Gabriels Prokofjevs, kopā ar latviešu čellistu Valteru Pūci un Sinfonietta Rīga stīgu ansambli atskaņos savu orģinālmūziku čellam, elektronikām un stīgu ansamblim.

“Nonclassical” ierakstu studijas un “Club Night” dibinātājs Gabriels Prokofjevs ir mūzikas žanru robežpārkāpējs. Viņa radošā darbība balstās uz rietumu klasiskās mūzikas pamatiem, taču šos ietvarus talantīgais mūziķis drosmīgi lauž un sintezē ar elektronisko mūziku, dažādiem populāriem underground mūzikas virzieniem un skaņveides paņēmieniem, radot oriģinālus skaņu celiņus un partitūras.

Koncertā Cēsīs dzirdēsim mūziku no Prokofjeva jaunā albuma “Breaking Screens”. Tas ir konfrontējošs klasisks projekts, kas rotaļīgi šķērso žanru robežas un neļaujas tapt ieliktam konkrētos “rāmjos”. Pieskaroties grime, tehno un ambientajai mūzikai, skaņdarbi hedonistiskā niknumā ietriecas hiphopā, hausā un alternatīvajā rokā, neatvairāmi demonstrējot sacelšanos pret mūsdienu dzīves apātiju.

“Breaking screens” ir izcila dāvana elektroniskās mūzikas cienītājiem, kuri interesējas par klasisko mūziku, un klasikas mīļotājiem, kurus intriģē elektroakustiski meklējumi…

Līdzās skanēs arī senāk tapusi Gabriela Prokofjeva mūzika – deju svīta čellam “Cello Multitracks” čellam solo un virtuālam ansamblim astoņu čella partiju vairāku celiņu ierakstā un fragmenti no laikmetīgā baleta “Kliedziens”.

Čellistam Valteram Pūcem šī būs gaidīta atkal  satikšanās  ar Gabrielu Prokofjevu un viņa daiļradi, jo abu mūziķu sniegumā “Cello Multitracks” tika atskaņots 2014.gadā Koncertzāles “Cēsis” atklāšanas notikumu programmā.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.