ČELLO CĒSIS. DŽOVANNI SOLLIMA. (ne)TRADICIONĀLI

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

25.09.2021

Laiks

19:00

Sestdienas vakara koncertā būsim kopā ar itāļu čellistu un komponistu Džovanni Sollimu un izjutīsim viņa neizmērojamo mākslinieka harizmu. Bez viņa radītajām kompozīcijām neizpaliek teju neviena čella mūzikai veltīta programma, bet Latvijā viņš viesosies pirmo reizi. Sollima ir klasiskās mūzikas mākslinieks ar rokzvaigznes statusu; orķestru pasaules Džimijs Hendriks, kas iedvesis jaunu elpu instrumentā, ko pasaule pazīst jau vairāk nekā 300 gadus – čellā. Viņa radīto mūziku iemīļojusi ļoti plaša auditorija – no izteiktiem akadēmiskās mūzikas klausītājiem, līdz smagākas un alternatīvākas mūzikas cienītājiem. Sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Rikardo Muti un orķestriem kā Čikāgas Simfoniskais orķestris, Karaliskais Concertgebouw orķestris, Berlīnes Konzerthausorchester un daudziem citiem. Sicīlietis komponējis mūziku ikoniskā amerikāņu režisora, teātra un audiovizuālo mediju mākslinieka Roberta Vilsona, britu režisora Pītera Grīneveja un aktieris, režisora un scenārista Džona Turturro darbiem.

Sollima pazīstams ar to, ka klasikās mūzikas šedevriem un rokmūzikas hitiem veido orģinālus pārlikumus savam instrumentam – čellam. Viņa soloprogrammas ir “trakas” un dažādas – no baroka līdz rokam un no etno līdz pašradītām kompozīcijām.

Šo savdabīgo Džovanni Sollimas mūzikas skatījumu un kombināciju baudīsim arī festivāla koncertā Cēsīs, kur skanēs gan Baha un Stravinska skaņdarbi, gan itāļu tautas melodiju un Džimija Hendriksa hitu pārlikumi čellam.

Pēc koncerta visus interesentus aicinām palikt uz Pēckoncerta sarunu ar Džovanni Sollimu.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Pēc koncerta “DŽOVANNI SOLLIMA. (ne)TRADICIONĀLI” apmeklētāji aicināti uz neformālu tikšanos ar solistu, kurā moderatora vadītā sarunā jautājumus varēs uzdot arī ikviens interesents.